Hradec má druhou výhru. Pilařova trefa srazila Jablonec

20. 8. 2010 19:25
Hradec Králové - Jablonec 1:0 (1:0)
Fotbalisté Hradce Králové porazili po Spartě i Jablonec
Fotbalisté Hradce Králové porazili po Spartě i Jablonec | Foto: Aktuálně.cz, fchk.cz

Hradec Králové - Druhou výhru v letošní sezoně si připsal v pátek nováček z Hradce Králové. Tak jako v prvním případě (po Spartě), i nyní se zdolal v domácím prostředí papírového favorita, když v předehrávce šestého kola Gambrinus ligy porazil Jablonec 1:0.

Tápání Severočechů v úvodu sezony proto pokračuje, je to již jejich druhá prohra. V Hradci ovšem tým Františka Komňackého nezačal špatně, už v osmé minutě se mohl po Vošáhlíkově přihrávce prosadit Lafata, jenže své střelecké trápení neprolomil.

Změny s Plzní přijdou, říká Chovanec. Čelo nesmí utéct
Teplice a Brno poprvé vyhrály. Ústí kleslo na 15. místo
Jablonec porazil Bohemku a posunul se na čtvrté místo

Šanci měl vzápětí i jeho kolega z útoku Vošáhlík. Mladý forvard, který v minulém kole vsítil dvě branky, se prezentoval parádní dalekonosnou ranou, tu však vytáhl mimo tři tyče gólman Lindr.

Ani Votroci ale nepřenechali soupeři veškerou iniciativu a naopak to byli právě oni, kteří se prosadili jako první. Míč za Špitova záda dostal totiž ve dvaadvacáté minutě Václav Pilař, který si po standardní situaci naběhl na centr Kocourka a hlavičkou potrestal nedorozumění v jablonecké obraně.

Nováček nejvyšší soutěže ještě v závěru první půle mohl svůj náskok zvýšit, ale jak Janoušek, tak ani Fischer už Špita nepřekonali.

Lafata trefil v závěru tyč

Útočné akce Severočechů se snažil ve druhé půli podpořit Kovařík, který hned po přestávce vystřídal Haurdiče, pečlivě hrající Hradec ale svého soupeře do šancí příliš nepouštěl. Nic na tom nezměnil ani příchod (hradeckého odchovance) Karla Pitáka, jenž byl, byť jako soupeř, odměněn aplausem.

Blíže k brance měli i nadále domácí. Konkrétně v devětašedesáté minutě pronikl po drzém sólu do pokutového území Kocourek, vyběhnuvšího Špita se mu ale překonat už nepodařilo. Stejně tak ale vzápětí dopadl na druhé straně i Marek Jarolím, jehož ránu vyškrábl nad břevno Lindr.

Hradečtí fanoušci hnali svůj celek vpřed, klid by přinesla druhá branka a té nakonec Votroci dosáhli. Dvořákovu trefu po rohovém kopu ovšem sudí pro předchozí faul neuznal, což se pochopitelně neslo mezi diváky s velkou nelibostí. A mohlo být ještě hůř.

Prakticky o minutu později doputoval centr Jablonského až k úplně volnému Lafatovi, jenže ten znovu selhal. A když se pak čtyři minuty před koncem postavila proti střele jabloneckého útočníka i tyč, mohli Východočeši slavit po závěrečném hvizdu důležité tři body.