Hráči AC Milán budou mít kvůli fanouškům zavřený stadion

ČTK ČTK
7. 10. 2013 22:46
Fotbalisté AC Milán budou podruhé v sezoně pykat za špatné chování svých fanoušků.
Mario Balotelli a spol. se musejí v příštím zápase obejít bez fanoušků
Mario Balotelli a spol. se musejí v příštím zápase obejít bez fanoušků | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AC Milán budou podruhé v sezoně pykat za špatné chování svých fanoušků.

"Rossoneri" musí odehrát jeden zápas bez diváků kvůli nevhodnému skandování příznivců během víkendového šlágru proti Juventusu. Hosté na San Siru vyhráli 3:2.

Milán za zavřenými dveřmi odehraje 19. října utkání proti Udine a musí zaplatit pokutu 50.000 eur (1,3 milionu korun). Klub považuje trest za nespravedlivý a hodlá se proti němu odvolat.

Serie A se snaží vymýtit rasistické a diskriminační chování fanoušků přísnějšími pokutami než v minulých sezonách. Za chování fanoušků už měly v tomto ročníku zavřené stadiony nebo jejich část AS Řím, Lazio a Inter Milán.

Utkání proti Juventusu mělo dohru i pro obránce Milána Philippea Mexése, jenž byl distancován na čtyři zápasy. Tři dostal za strčení turínského obránce Giorgia Chielliniho a jeden za červenou kartu, kterou dostal později v zápase.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Maltská kandidátka Roberta Metsolaová byla zvolena předsedkyní Evropského parlamentu

Maltská lidovecká poslankyně Roberta Metsolaová, kandidátka nejsilnější lidovecké frakce, byla zvolena novou předsedkyní Evropského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Technik souzený za odbytou revizi v Dukovanech přiznal vinu, hrozí mu až osm let vězení

Technik souzený kvůli kontrole svarů v jaderné elektrárně v Dukovanech v roce 2012 se dohodl na uznání viny a trestu. Soud připravuje usnesení. Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozilo až osmileté vězení. V návrhu o vině a trestu navrhuje obhájce trest 18 měsíců vězení s tříletou podmínkou a tříletým zákazem činnosti. Spor projednává okresní soud v Třebíči.

Podle státního zástupce Tomáše Černého způsobil technik jako zaměstnanec společnosti Tediko společnosti ČEZ a. s. škodu značného rozsahu. Vyčíslená byla na více než 15 milionů korun. Soud nepřipustil, aby se společnost ke sporu připojila kvůli náhradě škody, odkázal ji na jiné řízení.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Nuselský most ráno zablokovala pětice připoutaných aktivistů

Na pražském Nuselském mostě se v úterý ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra. Policie je odvedla s použitím donucovacích prostředků čtyři minuty od ohlášení, motivaci jejich činu zjišťuje, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Podle fotografie zveřejněné na Twitteru mohlo jít o aktivisty protestující proti spalování uhlí vytěženého v polském hnědouhelném dolu Turów.

Policie pětici lidí zajistila, podezřívá je z přestupku, uvedla mluvčí. "Zjišťujeme, o jaké osoby šlo a co je k jejich jednání vedlo," doplnila. Policisté řetěz přestřihli a lidi z vozovky odvedli, doprava na Nuselském mostě se poté uvolnila dvěma jízdními pruhy ze tří. Auta zde stojí v koloně v pracovních dnech každé ráno.

Z fotografie zveřejněné na Twitteru vyplývá, že pětice držela transparent s polským nápisem Nenech se oklamat a českým dodatkem Uhlí je sebevražda. Vzhledem k tomu, že část nápisu je v polštině, by se protest mohl vztahovat k úternímu jednání české ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) s její polskou kolegyní Annou Moskwovou o dolu Turów u hranic Libereckého kraje. Ministryně budou spolu ve Varšavě mluvit o smlouvě, která řeší pokračování těžby v dolu, jejích dopadech a o případných kompenzacích pro českou stranu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy