Hašek bude opět trénovat v Emirátech, povede tým Fudžajra

ČTK ČTK
12. 12. 2014 11:33
Bývalý trenér české fotbalové reprezentace a pražské Sparty Ivan Hašek má další angažmá na Blízkém východě
Ivan Hašek
Ivan Hašek | Foto: CPA Eduard Erben

Fudžajra - Bývalý trenér české fotbalové reprezentace a pražské Sparty Ivan Hašek má další angažmá na Blízkém východě. Dnes byl jmenován koučem klubu SC Fudžajra, který je až na dvanáctém místě ligy Spojených arabských emirátů. Klub to potvrdil na svém twitterovém účtu.

Jednapadesátiletý Hašek se ve Spojených arabských emirátech představí už potřetí. V roce 2005 vedl Al Wasl, poté hned dvakrát Al Ahlí. Od ledna do června 2012 trénoval saúdskoarabský Al Hilal a letos krátce katarský klub Katar SC, než byl po úvodních dvou kolech sezony odvolán.

Hašek by se měl snažit pozvednout tým, který tři z posledních čtyř utkání v lize prohrál a propadl se na 12. místo. Na sestupové pásmo má náskok jen tří bodů. První utkání s novým trenérem sehraje Fudžajra už v neděli proti Al Waslu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy