Hannover porazil Bayern, Schalke vyhrálo v Leverkusenu

23. 10. 2011 21:05
Leverkusen - Schalke 0:1, Hannover - Bayern 2:1

Leverkusen - Fotbalisté vedoucího Bayernu Mnichov prohráli v německé lize v Hannoveru 1:2 a nebodovali poprvé od úvodního kola. Brankář Manuel Neuer inkasoval v domácí soutěži po 770 minutách.

Svěřencům trenéra Juppa Heynckese se nepovedla úvodní půlhodina. Ve 23. minutě ukončil Neuerovu sérii sedmou brankou v sezoně norský střelec Mohammed Abdellaoue, který proměnil penaltu, a pět minut nato dostal červenou kartu obránce Bayernu Jérome Boateng.

V Německu se utrhla žlutá lavina. Dortmund smetl Kolín

Hannoveru sice krátce po přestávce pojistil vedení druhým zásahem Christian Pander, ale americký kapitán Steve Cherundolo po hodině hry vyrovnal počet mužů na hřišti. Bayern stihl v závěru díky střídajícímu Rakušanovi Davidu Alabovi jen snížit.

Leverkusen s reprezentantem Michalem Kadlecem na kraji obrany prohrál doma se Schalke 0:1 a po desátém kole klesl v tabulce až na devátou příčku.

Utkání v BayAreně rozhodl osm minut před koncem Peruánec Jefferson Farfán. V poslední minutě jediného úspěšného střelce vystřídal český záložník Jan Morávek.