28. 3. 2010 22:59
Bayern - Stuttgart 1:2, Mönchengladbach - Hamburk 1:0
David Jarolím s Hamburkem čeká na výhru už tři kola
David Jarolím s Hamburkem čeká na výhru už tři kola | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Hamburku čekají už tři zápasy na vítězství. Nedočkali se ani ve 28. kole na hřišti Mönchengladbachu, kde prohráli 1:0.

Na šestém místě ztrácí na pátou příčku, která zaručuje postup do Evropské ligy, čtyři body.

Mužstvo Davidů Jarolíma a Rozehnala, kteří odehráli celý zápas, inkasovalo rozhodující gól ve 43. minutě po přímém kopu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v německé lize doma se Stuttgartem 1:2 a druhou porážkou za sebou si zkomplikovali boj o titul.

Z čela tabulky je sesadilo Schalke, které ve šlágru 28. kola zvítězilo v Leverkusenu 2:0 a tabulku vede o dva body.

Obě branky Schalke dal už během první půlhodiny útočník Kuranyi, který se se 17 trefami posunul do čela tabulky střelců. Svěřenci trenéra Magatha vyhráli počtvrté z posledních pěti utkání.

Na kraji obrany domácích, kteří ztrácejí na čelo už pět bodů, odehrál druhý poločas Michal Kadlec a dostal žlutou kartu.

Bayern, který přivítá v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester United, začal dobře. Po půl hodině hry se trefil chorvatský útočník Olič. Hosté však zápas otočili a připravili mnichovskému velkoklubu první ligovou prohru v Allianz Areně v sezoně.

Nejdříve čtyři minuty před přestávkou vyrovnal záložník Träsch a po pěti minutách druhé půle zajistil VfB tři body Rumun Marica.

K záchraně se příliš nepřiblížila poslední Hertha, která s Romanem Hubníkem a Jaroslavem Drobným v sestavě doma remizovala 0:0 se čtvrtým Dortmundem. Borussia přišla o třízápasovou vítěznou sérii, kterou mohla prodloužit díky Barriosovi, ale jeho hlavičku v 75. minutě parádním zákrokem zlikvidoval Drobný.

Brémy porazily Norimberk 4:2, poosmé za sebou v lize bodovaly a udržely si páté místo. Skóre otevřel už v první minutě zápasu stoper Mertesacker, který o dvacet minut později náskok zdvojnásobil. Stav prvního poločasu uzavřel třetí trefou záložník Borowski.

V druhém poločase ale hosté zabrali a kontaktními góly Frantze a Choupo-Motinga utkání zdramatizovali. Domácí si závěr pohlídali. I přes vyloučení středopolaře Fringse pojistil vedení v nastaveném čase čtvrtým gólem obránce Fritz.

Hoffenheim - Freiburg 1:1