Haaland v extázi, dvěma góly spasil trápící se City. Liverpool se vrátil do čela

Aktualizováno 10. 2. 2024 18:55
Liverpool v anglické fotbalové lize porazil Burnley 3:1 a i po 24. kole vede tabulku. V zápase padly všechny čtyři góly hlavou a svěřenci Jürgena Kloppa zareagovali na výhru Manchesteru City, který předtím porazil brankami Erlinga Haalanda Everton 2:0. Liverpool má stále před obhájcem titulu dvoubodový náskok, Manchester City má ale ještě zápas k dobru.
Erling Haaland.
Erling Haaland. | Foto: Reuters

Fotbalisté Burnley vstoupili do utkání na Anfield Road lépe, ale do vedení šli ve 31. minutě domácí. Po rohovém kopu se trefil Diogo Jota. Hosté nepřestali s aktivitou a těsně před přestávkou vyrovnal O'Shea. Ve druhém poločase byli už ale favorizovaní "Reds" lepší. Sedm minut po přestávce jim Díaz vrátil vedení a v 79. minutě uzavřel skóre Núňez.

Burnley zůstalo předposlední už jen o skóre před Sheffieldem, který zvítězil 3:1 na hřišti Lutonu. Tomu patří první nesestupová příčka, Burnley na ni ztrácí stále sedm bodů.

Manchester City se v roli jasného favorita nemohl dlouho proti sestupem ohroženému Evertonu prosadit. Haaland otevřel skóre až v 71. minutě, poté co se po rohu nejlépe zorientoval ve vápně a svou slabší, pravou nohou nekompromisně propálil brankáře Pickforda. Už o 14 minut později norský reprezentant přidal druhý gól z rychlého protiútoku.

Haaland se prosadil poprvé po návratu z téměř dvouměsíční pauzy zaviněné zlomeninou v chodidle a znovu se osamostatnil v čele tabulky střelců s 16 góly. Druhý Salah z Liverpoolu se prosadil čtrnáctkrát.

Everton, který hraje s desetibodovým odpočtem za porušení finančních pravidel, v tomto kalendářním roce ještě v lize nevyhrál, na plný zisk čeká už sedm zápasů a zůstal v sestupovém pásmu o bod za Lutonem.

Tottenham doma díky brance Brennana Johnsona z šesté nastavené minuty otočil vývoj utkání s Brightonem a zvítězil 2:1. Hosty poslal v prvním poločase do vedení z penalty Gross, srovnal Sarr. "Spurs" se díky tříbodovému zisku posunuli na čtvrté místo před Aston Villu, která si pozici zaručující účast v Lize mistrů může vzít zpět, pokud v neděli doma uspěje s Manchesterem United.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Manchester City - Everton 2:0 (71. a 85. Haaland), Fulham - Bournemouth 3:1 (26. a 52. Rodrigo Muniz, 5. De Cordova-Reid - 50. Senesi), Liverpool - Burnley 3:1 (31. Diogo Jota, 52. Díaz, 79. Núňez - 45. O'Shea), Luton - Sheffield United 1:3 (52. Morris z pen. - 30. Archer, 36. McAtee z pen., 73. Vini Souza), Tottenham - Brighton 2:1 (61. Sarr, 90.+6 Johnson - 16. Gross z pen.), Wolverhampton - Brentford 0:2 (35. Nörgaard, 77. Toney), Nottingham - Newcastle 2:3 (26. Elanga, 45.+6 Hudson-Odoi - 10. a 66. Guimaraes, 44. Schär).

1. Liverpool 24 16 6 2 55:23 54
2. Manchester City 23 16 4 3 56:25 52
3. Arsenal 23 15 4 4 47:22 49
4. Tottenham 24 14 5 5 51:36 47
5. Aston Villa 23 14 4 5 49:30 46
6. Manchester United 23 12 2 9 31:32 38
7. Newcastle 24 11 3 10 51:39 36
8. West Ham 23 10 6 7 36:36 36