Guardiola v šoku, Citizens selhali. Po zástavě hráčova srdce se nedohrál zápas

Aktualizováno 16. 12. 2023 20:29
Manchester City v anglické fotbalové lize ztratil body s Crystal Palace po výsledku 2:2, remizoval doma potřetí v řadě a ze čtvrtého místa ztrácí na vedoucí Liverpool tři body. Reds navíc mají utkání k dobru. Zápas Bournemouthu s Lutonem se nedohrál poté, co kapitán hostů Tom Lockyer ve druhém poločase zkolaboval.
Kapitána Lutonu Toma Lockyera ošetřují lékaři přímo na trávníku.
Kapitána Lutonu Toma Lockyera ošetřují lékaři přímo na trávníku. | Foto: Reuters

"Naši lékaři potvrdili, že utrpěl srdeční zástavu. Když už byl na nosítkách, reagoval. Jeho stav je stabilizovaný a podstupuje další testy," uvedl klub v prohlášení. Lockyer zkolaboval v 65. minutě, zápas za stavu 1:1 už nepokračoval. Potíže měl Lockyer už v květnovém play off druhé ligy, kdy rovněž zkolaboval a následně podstoupil operaci srdce. V červnu se mohl k fotbalu vrátit.

Svěřenci Pepa Guardioly vedli proti patnáctému Crystal Palace v 54. minutě po brankách Grealishe a Lewise už 2:0. Lewis se v Premier League trefil poprvé. Hosté však v 76. minutě snížili zásluhou Matety a když stejného hráče v nastavení fauloval Foden v pokutovém území, penaltu proměnil Olise. "Citizens" opět chyběl zraněný kanonýr Haaland.

Kapitán Lutonu Lockyer zkolaboval v 65. minutě, zápas za stavu 1:1 už nepokračoval. Klub v prohlášení uvedl, že devětadvacetiletý fotbalista je při vědomí a reaguje.

Newcastle doma zvítězil nad Fulhamem 3:0, všechny góly dal ve druhém poločase a prosadil se i sedmnáctiletý Miley, který se stal nejmladším střelcem klubu v Premier League. O zbylé branky se postarali Almirón a Burn. Fulham hrál od 22. minuty v oslabení po vyloučení Jiméneze. "Straky" uspěly po dvou ligových prohrách a po středečním konci v Lize mistrů. V tabulce jsou na pátém místě.

Desátá Chelsea ve druhém poločase skórovala dvakrát během sedmi minut zásluhou Palmera a Jacksona a zdolala 2:0 poslední Sheffield.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Chelsea - Sheffield United 2:0 (54. Palmer, 61. Jackson), Manchester City - Crystal Palace 2:2 (24. Grealish, 54. Lewis - 76. Mateta, 90.+3 Olise z pen.), Newcastle - Fulham 3:0 (57. Miley, 64. Almirón, 82. Burn),

18:30 Burnley - Everton.

Utkání Bournemouth - Luton bylo předčasně ukončeno za stavu 1:1 poté, co zkolaboval hostující kapitán Tom Lockyer.

1. Liverpool 16 11 4 1 36:15 37
2. Arsenal 16 11 3 2 33:15 36
3. Aston Villa 16 11 2 3 35:20 35
4. Manchester City 17 10 4 3 40:20 34
5. Tottenham 17 10 3 4 35:23 33
6. Newcastle 17 9 2 6 36:21 29
7. Manchester United 16 9 0 7 18:21 27
8. Brighton 16 7 5 4 33:28 26