Gólman Laštůvka byl po střídání nervózní

ČTK, SportPlus
2. 1. 2007 16:26
Londýn - Český fotbalový gólman Jan Laštůvka zažil v pondělí novou zkušenost ve své kariéře. Bez pořádného rozcvičení šel přímo z lavičky do branky Fulhamu.

Z ní v utkání anglické ligy po ošklivě vyhlížejícím pádu na nosítkách odnesli jeho zraněného kolegu Anttiho Niemiho.

"Nejsem trémista, ale tentokrát jsem se do branky postavil docela nervózní," přiznal Laštůvka v telefonickém rozhovoru.

Bylo to jako blesk z čistého nebe. Laštůvka seděl v deštivém podvečeru šedesát minut zachumlaný na lavičce, než Niemi ve vzdušném souboji přepadl přes protihráče z Watfordu a přistál na hlavě. "Vypadalo to hrůzostrašně. Okamžitě jsem vyskočil z lavičky a bylo mi jasné, že Antti asi zápas nedochytá," uvedl Laštůvka.

Zatímco lékařský personál ošetřoval finského gólmana, Laštůvka se narychlo chystal na hřiště. Pauza se protáhla na deset minut. "Ale do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli tam půjdu. Trenér mi pořád ukazoval, ať zůstanu," uvedl někdejší brankář Baníku Ostrava.

Do rozehraného zápasu Laštůvka jako náhradník ještě nikdy nenaskočil. A po těle mu nebylo nejlíp. "Ne, že bych se bál, ale trochu mě ten okamžik vystrašil. Vypadalo to hrozně. Ještě, že to Antti neodnesl nějakým vážným zraněním," řekl Laštůvka.

Nervozity se však za pár minut zbavil. "Párkrát jsem si sáhl na míč a bylo to dobré," uvedl k zápasu, který skončil bez
branek.

Na třetí pokus se tak v Premier League dočkal čistého konta, i když do statistiky se mu nezapočítá. V desetiminutovém nastavení nechybělo moc, aby kapituloval, když míč se po Hendersonově ráně z levé strany svezl po břevnu.

"Trefil to neskutečně, neměl bych šanci. Ještě že to bylo břevno. Nejlíp mi nebylo ani v poslední minutě, když někdo vypálil z dálky a já si jen přál, ať to na mokré trávě špatně neodskočí," prohlásil Laštůvka.

Boj o místo v brance Fulhamu však zdravotní problém Niemiho nijak nevyřešil. Fin si vážněji neublížil a po důkladných vyšetřeních se rychle vrátí na trávník. Klub přesto zvažuje, že z hostování v Leedsu povolá Anthonyho Warnera.

"Dneska jsme měli volno, zatím nic nevím. Hlavně, že se Anttimu nic nestalo. To bych z toho nemohl mít přece radost, že se dostanu do branky za takových okolností," uvedl Laštůvka.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy