reklama
 
 

Gladbach se zachránil. Pěkná rozlučka, říká Galásek

23. 5. 2009 21:00
Tomáš Galásek se (ne)chystá ukončit kariéru

Mönchengladbach - Bez velkých poct, zato s pocitem úspěšně vykonané mise se dnes rozloučil s německou bundesligou český fotbalista Tomáš Galásek.

Klub z Mönchengladbachu potvrdil, že s šestatřicetiletým záložníkem již do budoucna nepočítá a že očekává jeho odchod do nižší soutěže.

Existuje sice ještě možnost, že by Galásek dostal nabídku od druholigového Norimberku, v jehož blízkosti bydlí, mnohem pravděpodobnější je ale odchod z vrcholové scény.

Čtěte také: Wolfsburg slaví! Porazil Brémy a je mistrem Bundesligy

"Chce jít zpátky (do Norimberku) ke své rodině a kariéru ještě nechat doznít někde v regionální lize," popsal Galáskovy plány v deníku Rheinische Post sportovní ředitel klubu Max Eberl. I německá média po zápase hovořila o tom, že Galásek ukončil kariéru.

Ostravský odchovanec definitivní konec zatím nepotvrdil, oficiální rozlučku na jeho žádost také klub před zápasem nepřichystal.

"Hlavně si vezmu volno a zapřemýšlím, co dál. Bylo to teď hodně rušné," řekl Galásek klubovému webu. Jisté je jedno - v Mönchengladbachu už pokračovat nebude, místo něj si klub ve středu přivedl Nizozemce Marcela Meeuwise z Rody Kerkrade.

Přečtěte si také: Galásek končí kariéru. O víkendu ho má čekat rozlučka

"Byla to krásná rozlučka. Před plným stadionem to bylo hodně emotivní. Samozřejmě je skvělé, že se nám podařilo zachovat prvoligovou příslušnost, o to nám šlo především. Ukázali jsme se jako silný tým," řekl po zápase Galásek.

V uplynulém týdnu se v rozhovoru pro Deník zmínil, že jediné, co by jej mohlo zviklat, by byla nabídka Norimberku, navíc jen pokud by klub zvládl baráž s Chotěbuzí o postup do bundesligy.

Galásek vyrostl v Baníku Ostrava, odkud si v roce 1996 vyvzdoroval přestup do nizozemského Tilburgu.

Nejslavnější období zažil po roce 2000 v Ajaxu Amsterodam, přes Norimberk se pak v roce 2008 vrátil do Baníku.

V něm ale vydržel jen půl roku, pak se rozhodl vrátit do bundesligy. V reprezentaci odehrál 69 zápasů a vstřelil jeden gól.

autoři: ČTK, Red Spo | 23. 5. 2009 21:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama