Fulham porazil Liverpool, Gecov zažil premiéru

Aleš Vávra Aleš Vávra
5. 12. 2011 23:16
Utkání rozhodla chyba gólmana Pepeho Reiny
Joe Cole z londýnské Chelsea (uprostřed) překonal brankáře Liverpoolu Pepe Reinu (vlevo) v semifinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Londýn - Fulham slaví velké vítězství. V Premier League dokázal na svém hřišti zdolat Liverpool 1:0 díky brance Clinta Dempseyho z 85. minuty.

Opojný pocit z výhry si na hřišti užil také český záložník Marcel Gecov, který nastoupil na trávník v nastaveném čase a odehrál své vůbec první minuty v anglické nejvyšší soutěži.

Reds měli v duelu smůlu, hned dvakrát totiž trefili brankovou konstrukci.

Chelsea vyhrála šlágr v Newcastlu a jde na čtvrté místo
Chelsea chystá čistku, v létě má odejít i Petr Čech

První rozhodující moment přišel v 72. minutě, kdy dostal červenou kartu záložník hostů Jay Spearing.

Přesilovku Fulham využil za třináct minut. A notně mu pomohla chyba liverpoolského brankáře Pepeho Reiny. Španělský gólman pouze vyrazil střelu Danny Murphyho a Dempsey pohodlně rozhodl.

Liverpool utrpěl porážku po jedenácti zápasech a zůstal na sedmém místě tabulky Premier League.