Obránce běžel chránit rodinu, na hřišti tekla krev. Chuligáni narušili anglický pohár

28. 1. 2024 22:15
Fotbalisté Manchesteru United i Liverpoolu zvládli roli favoritů ve čtvrtém kole Anglického poháru. Dnešní program ale narušily výtržnosti ve West Bromwichi, kde se půlhodiny nehrálo.

Zápas mezi rivaly West Bromwichem a Wolverhamptonem přerušili chuligáni, kteří vběhli na hřiště po druhé brance hostů. Skóre už se nezměnilo, "vlci" vyhráli 2:0. Policisté dva fanoušky zadrželi, jeden skončil se zraněnou hlavou v nemocnici.

Kyle Bartley spěchá s rodinou do bezpečí.
Kyle Bartley spěchá s rodinou do bezpečí. | Foto: Reuters

Divoká byla situace i na tribunách, obránce West Bromu Kyle Bartley dokonce vtrhnul do vřavy fanoušků, aby zpoza ní vytáhl svou rodinu a s potomkem v náručí pak spěchal do tunelu stadionu.

Loňští finalisté z Manchesteru zvítězili 4:2 na hřišti velšského klubu Newport County ze čtvrté ligy, který až do 67. minuty držel nerozhodný stav 2:2. Liverpool dal pět gólů druholigovému Norwichi (5:2).

United vedli ve 13. minutě už 2:0, trefili se Fernandes a Mainoo. Brzké vedení jakoby "Rudé ďábly" ukolébalo a domácí Newport nejprve v 36. minutě snížil a dvě minuty po poločase vyrovnal. Drama odmítli Brazilec Antony a ve čtvrté minutě nastavení Höjlund.

Liverpool udržel v FA Cupu šanci, že se po sezoně rozloučí s úspěšným koučem Jürgenem Kloppem minimálně jednou trofejí. Svěřenci německého trenéra, jenž v pátek nečekaně oznámil chystaný odchod, si už v únoru zahrají s Chelsea ve finále Ligového poháru.