Fotbalisté Teplic otočili zápas na Žižkově

13. 4. 2008 12:15
FK Viktoria Žižkov - FK Teplice 1:2
AC Sparta Praha - FK Teplice
AC Sparta Praha - FK Teplice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Teplic vyhráli v neděli dopoledne v pětadvacátém kole Gambrinus ligy na hřišti Viktorie Žižkov 2:1. Severočeši se tak alespoň dočasně vyhoupli na třetí příčku tabulky.

Přitom domácí začali aktivněji. Nejprve Švancara z pětadvaceti metrů pálil vedle levé tyče. Pak byl blízko úvodnímu gólu po rohovém kopu domácí Labant, jenže Klein odhlavičkoval míč z brankové čáry.

Zápas jsme sledovali on-line

Za aktivitu byli  Žižkovští odměněni po pětadvaceti minutách, když Tomáš Procházka využil zaváhání Teplic a hlavou překonal brankáře Slavíka.

Těsně před přestávkou měl ještě šanci domácí Tinga, jenž po Kalodově pasu pálil těsně nad břevno.

Svěřence trenéra Stanislava Grigy však zaskočili hosté hned po přestávce. Teplický Michal Doležal se prosadil slabou střelou, na níž brankář Bartalský nedosáhl a bylo srovnáno na 1:1.

Trenér Griga reagoval posílením ofenzivy. Obránce Bestu nahradil Blaha.

Domácí se tlačili do útoku. Tepličtí však velmi dobře bránili a nakonec to byli oni, kteří se vstřelili vedoucí gól.

Dvacet minut před koncem zápasu se dostal ve vápně k míči Michal Smejkal a poslal Teplice do vedení.

Po vedoucím gólu už ovládli hru svěřenci Petra Rady.

25. Procházka 47. Doležal, 70. Smejkal
Teplice: Slavík - Klein, Lukáš, Rosa, Merzič - Vidlička, Sabou, Doležal, Mareš - Smejkal (81. Kaufman), Jun
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Besta (49. Blaha), Xavier - Kušnír, Tinga, T. Procházka, Koukal (81. Moughfire) - Kalod, Švancara