Fotbalisté Hradce Králové zůstali druzí

ČTK
26. 3. 2006 20:19
Praha - Fotbalisté Hradce Králové v 19. kole druhé ligy vyhráli v sobotním derby v Pardubicích 1:0 a na druhém místě tabulky si udrželi náskok jednoho bodu před Xaverovem. Pražský klub porazil Ústí nad Labem 2:0, obě branky dali už v první půli Marek a Hašler.

Východočeské derby skončilo těsným vítězstvím hradeckého mužstva, které hrálo od 38. minuty až téměř do konce v početní převaze. Oba celky si vytvořily jen minimum šancí, trenéru hostů Krejčíkovi se však povedl tah se střídajícím Jirouškem, jenž po osmi minutách na hřišti rozhodl o výsledku. Pardubický brankář Raba jen vyrazil Černého střelu a Jiroušek vrátil míč do sítě.

Další aspirant na postup HFK Olomouc přišel v Drnovicích ve vyrovnaném utkání s minimem brankových příležitostí o dva body a na druhé postupové místo nyní ztrácí tři. Stejně jako České Budějovice, které vstoupily do jarní části soutěže až na čtvrtý pokus, ale hned nastřílely Hlučínu šest gólů. Karel Poborský na čtyři branky přihrál a tu poslední dal v nastaveném čase sám.

Rezervní tým pražské Sparty remizoval s Kroměříží 1:1 a dál se pohybuje v sestupovém pásmu. V základní sestavě Letenských se přitom objevilo deset hráčů z kádru A-mužstva včetně Sivoka, Kóni a bývalého kroměřížského gólmana Zlámala.

V pondělí je na programu utkání poslední Sigmy Olomouc B s vedoucím Kladnem.

Výsledky - 19. kolo:

Kunovice - Viktoria Žižkov 2:2 (1:1)
Branky: 45. Josefík z pen., 72. Živný z pen. - 34. vlastní Zemánek, 90.+1 Prášil z pen. Rozhodčí: Douda. ŽK: Kopčil, Fischer, Pařízek - Vizingr, Prášil. Diváci: 297.

Drnovice - HFK Olomouc 0:0
Rozhodčí: Moudrý. ŽK: Víšek - Dadák. Diváci: 544.

Sparta Praha B - Kroměříž 1:1 (0:1)
Branky: 55. Kolář - 4. Josl. Rozhodčí: Franěk. ŽK: Kolář, Poláček, Kóňa, Šimůnek - Čep, Ditrich, Šmahaj. Diváci: 78.

Pardubice - Hradec Králové 0:1 (0:0)
Branka: 69. Jiroušek. Rozhodčí: Mikel. ŽK: Bakeš, Mach, Raba, J. Adam - Štěpán, Jůn. ČK: 38. Mach - 90.+1 Štěpán.

Xaverov - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)
Branky: 9. L. Marek, 45. Hašler. Rozhodčí: Tacina. Diváci: 700.

České Budějovice - Hlučín 6:0 (2:0)
Branky: 26. a 33. Mrkvička, 54. Homoláč, 75. Faldyna, 76. Táborský, 90.+3 Poborský. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Pivoňka, Bureš, Skála - Lintner, Novosad, Veselý. Diváci: 2530.