Fotbalisté Bayernu vstoupili do bundesligového jara remízou 1:1 s Lipskem

20. 1. 2023 22:47

Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do jarní části bundesligy remízou 1:1 v Lipsku. Náskok obhájců titulu v čele tabulky se tak může po aktuálním 16. kole snížit na pouhé dva body.

Bayern poslal do vedení v 37. minutě Eric Choupo-Moting, který navázal na střeleckou formu i po pauze kvůli mistrovství světa. Kamerunský útočník v německé lize skóroval posedmé v sedmi posledních kolech.

Lipsko srovnalo v 52. minutě zásluhou Marcela Halstenberga, který připravil o čisté konto debutanta v bráně Bayernu Yanna Sommera. Švýcarský gólman přišel do Mnichova ve čtvrtek jako náhrada za dlouhodobě zraněnou jedničku Manuela Neuera.

Oba dnešní soupeři si prodloužili sérii bez porážky shodně na 14 utkání. Pokud však Freiburg v sobotu zvítězí ve Wolfsburgu, sníží na druhé příčce tabulky ztrátu na první Bayern na dva body.

Lipsko je s odstupem dalšího bodu třetí. Přeskočit jej však po sobotě může čtvrtý Frankfurt i pátý Union. Eintracht přivítá poslední Schalke, berlínský celek doma nastoupí proti Hoffenheimu.