Zahraniční ligy: AC Milán jen remizoval v Salernu, zaváhala i Aston Villa

Aktualizováno 22. 12. 2023 22:48
Fotbalisté AC Milán ztratili v 17. kole italské ligy překvapivě dva body na hřišti poslední Salernitany remízou 2:2 a jejich městský rival Inter se jim v sobotu může v čele tabulky vzdálit už na 11 bodů. Navíc se k nim na čtvrtém místě přiblížila Fiorentina, která vyhrála v Monze 1:0.
Olivier Giroud, AC Milán
Olivier Giroud, AC Milán | Foto: Reuters

Serie A

Salernitana prohrála předchozí tři zápasy, ale její trenér Filippo Inzaghi ji dokázal dobře připravit na klub, v jehož barvách jako hráč zářil.

Hosté sice vedli po střele Angličana Tomoriho, ale Argentinec Fazio hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal a Candreva přidal z dálky druhý gól. Až v poslední minutě odvrátil porážku favorita Srb Jovič.

Fiorentina prožívá podle získaných bodů v italské lize nejlepší podzim od roku 2015, což stvrdila i postupem z prvního místa v Konferenční lize. V Monze dal vítězný gól Argentinec Beltrán.

Parádně vystřelil také Antonín Barák, který se po delší době v Serii A vrátil do základní sestavy, ale brankář Di Gregorio mu první ligový gól v této sezoně nedovolil.

Lazio Řím se po dvou kolech vrátilo na vítěznou vlnu a vyhrálo v Empoli 2:0. Domácí znovu potvrdili, že se jim na jejich stadionu vůbec nedaří. V deseti zápasech na svém hřišti získali jen pět bodů a dali pět branek, což je nejhorší bilance ze všech týmů.

Francouz Guendouzi zakončil závar před domácí brankou, při němž obránci zblokovali tři střely, a dal první gól v Serii A od zářijového příchodu z Marseille. Druhou branku přidal po změně stran Zaccagni.

FC Janov zvítězil poprvé po čtyřech zápasech. V Sassuolu po prohraném poločase Islanďan Gudmundsson proměnil penaltu a Ekuban z Ghany zařídil výhru 2:1.

17. kolo italské fotbalové ligy:

Empoli - Lazio Řím 0:2 (9. Guendouzi, 67. Zaccagni), Sassuolo - FC Janov 1:2 (28. Pinamonti - 64. Gudmundsson z pen., 87. Ekuban), Monza - Fiorentina 0:1 (7. Beltrán), Salernitana - AC Milán 2:2 (42. Fazio, 63. Candreva - 17. Tomori, 90. Jovič).

Premier League

Hráči Aston Villy hráli v předehrávce 18. kola anglické ligy doma s Sheffieldem United 1:1 a promarnili šanci vyhoupnout se alespoň do soboty na první místo. Bod přitom zachránili až v osmé minutě nastaveného času.

Aston Villa vyhrála doma předchozích 15 ligových zápasů a na jejím stadionu ztroskotaly i dosud vedoucí Arsenal a obhájce titulu Manchester City. Ligový nováček je sice týmem s nejslabším útokem a nejhorší obranou, ale v Birminghamu úspěšně vzdoroval.

Po hodině hry sice dostal domácí Bailey míč do sítě, ale videorozhodčí gól zrušil pro předchozí faul. Tři minuty před koncem dokonce poslal hosty do vedení Archer. Blamáž odvrátil vyrovnávacím gólem Ital Zaniolo, který krátce předtím přišel na hřiště.