Souček zařídil West Hamu gólem postup, ve Španělsku překvapivě vede Girona

Aktualizováno 27. 9. 2023 23:35
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček zařídil West Hamu brankou vítězství 1:0 na hřišti třetiligového Lincolnu ve třetím kole anglického Ligového poháru.
Tomáš Souček skóroval v 70. minutě
Tomáš Souček skóroval v 70. minutě | Foto: Reuters

Ligový pohár

West Ham v pozměněné sestavě se s outsiderem trápil. "Kladiváře" vysvobodil až záložník Souček, jenž v 70. minutě skóroval po Benrahmově rohu. Další český reprezentant obránce Vladimír Coufal zůstal na lavičce.

Úřadující anglický mistr Manchester City bez kanonýra Haalanda prohrál v Newcastlu 0:1 a vypadl. Trápící se Chelsea doma zdolala Brighton 1:0. Arsenal zvítězil v Brentfordu 1:0. Liverpool na svém stadionu po obratu porazil druholigový Leicester 3:1.

Serie A

Fotbalisté Interu Milán v italské lize doma překvapivě podlehli Sassuolu 1:2 a v sezoně Serie A poprvé ztratili body. "Nerazzurri" vedou tabulku o skóre před městským rivalem AC, který v šestém kole zvítězil na hřišti nováčka Cagliari po obratu 3:1. Obhájce titulu z Neapole na svém hřišti porazil Udine 4:1.

Favorizovaný Inter na San Siru otevřel skóre v nastavení první půle zásluhou Dumfriese. Hosté ale po změně stran skóre otočili po brankách Bajramiho a Berardiho. Sassuolo tak po sobotním triumfu 4:2 nad Juventusem Turín zaskočilo dalšího favorita a je osmé.

Neapolský tým nakročil k výhře už v prvním dějství, kdy se trefili Zieliňski z pokutového kopu a Osimhen. Necelou čtvrt hodiny před koncem zvýšil Kvaracchelija. Za Udine snížil Samardžič, vzápětí však přidal čtvrtou domácí branku další střídající hráč Simeone. Úřadující šampioni naplno bodovali po třech kolech, z pátého místa ztrácí na čelo čtyři body.

Cagliari bez zraněného záložníka Jakuba Jankta poslal do vedení ve 29. minutě Luvumbo, ale AC ještě do přestávky otočil skóre po dorážkách Okafora a Tomoriho. V 60. minutě přidal pojistku hostů Loftus-Cheek umístěnou ranou. Milánský tým vyhrál pátý z šesti duelů v této sezoně Serie A. Cagliari se dvěma body kleslo na poslední příčku.

Bergamo zvítězilo ve Veroně 1:0 gólem Koopmeinerse z 13. minuty. Atalanta venku naplno bodovala po dvou porážkách za sebou a je na čtvrté pozici.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Cagliari - AC Milán 1:3 (29. Luvumbo - 40. Okafor, 45.+1 Tomori, 60. Loftus-Cheek), Empoli - Salernitana 1:0 (34. Baldanzi), Hellas Verona - Bergamo 0:1 (13. Koopmeiners), Inter Milán - Sassuolo 1:2 (45.+1 Dumfries - 54. Bajrami, 63. Berardi), Lazio Řím - FC Turín 2:0 (56. Vecino, 75. Zaccagni), Neapol - Udine 4:1 (19. Zieliňski z pen., 39. Osimhen, 74. Kvaracchelija, 82. Simeone - 81. Samardžič).

La Liga

Real Madrid v sedmém kole španělské ligy doma porazil Las Palmas 2:0. Tabulku o bod před vicemistrem překvapivě vede Girona díky vítězství 2:1 na hřišti Villarrealu. Dva nejvýše postavené týmy La Ligy se v sobotu utkají v Gironě.

Real měl od začátku drtivý tlak i velké šance, ale dlouho nedokázal překonat brankáře Vallese. Jeho neprůstřelnost ukončil až Brahim Díaz v nastaveném čase první půle. Krátce po změně stran přidal druhý domácí gól Joselu hlavou.

Madridský favorit tak částečně napravil nedělní ligovou porážku 1:3 s městským rivalem Atléticem a v tomto ročníku vyhrál sedmý z osmi soutěžních zápasů.

Villarreal měl v úvodní půli převahu a krátce po přestávce domácím zařídil vedení Parejo proměněnou penaltou. Hráči Girony však potvrdili skvělou formu a výsledek otočili. V 56. minutě srovnal Dovbyk a chvíli nato rozhodl García. Katalánské mužstvo v ligové sezoně udrželo neporazitelnost a pošesté za sebou zvítězilo.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Bilbao - Getafe 2:2 (6. Berchiche, 62. I. Williams - 51. Álvarez, 83. Latasa), Real Madrid - Las Palmas 2:0 (45.+2 Díaz, 54. Joselu), Villarreal - Girona 1:2 (49. Parejo z pen. - 56. Dovbyk, 61. García), Cádiz - Vallecano 0:0, Valencie - San Sebastian 0:1 (32. Fernández).

1. Girona 7 6 1 0 18:8 19
2. Real Madrid 7 6 0 1 13:6 18
3. FC Barcelona 7 5 2 0 18:8 17
4. Bilbao 7 4 2 1 13:6 14
5. San Sebastian 7 3 3 1 13:10 12
6. Vallecano 7 3 2 2 7:9 11
7. Atlético Madrid 5 3 1 1 13:5 10
8. Valencie 7 3 1 3 9:7 10