Zahraniční ligy: Crystal Palace remizoval, naděje Girony na titul chřadnou

19. 2. 2024 23:05
Fotbalisté Crystal Palace pár hodin po rezignaci kouče Roye Hodgsona remizovali v anglické lize na hřišti Evertonu 1:1. Domácí vyrovnali v 88. minutě. Druhá Girona prohrála ve španělské lize v Bilbau 2:3 a po 25. kole ztrácí na vedoucí Real Madrid šest bodů. Dva góly vítězů dal Berenguer.
Amadou Onana (Everton)
Amadou Onana (Everton) | Foto: Reuters

Premier League

Fotbalisté Crystal Palace pár hodin po rezignaci kouče Roye Hodgsona remizovali v anglické lize na hřišti Evertonu 1:1.

V 66. minutě je poslal do vedení krásnou střelou z hranice velkého vápna ghanský útočník Jordan Ayew. Domácí vyrovnali v 88. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Belgičan Amadou Onana.

Mužstvo Crystal Palace vedli dosavadní Hodgsonovi asistenti Paddy McCarthy a Ray Lewington. V dalším utkání už usedne na lavičku nastupce šestasedmdesátiletého trenéra Rakušan Oliver Glasner.

Londýnský tým bodoval po dvou porážkách a v tabulce je patnáctý. Everton, který čeká na výhru od poloviny prosince, uhrál ve čtvrtém z posledních pěti zápasů remízu. O skóre je nad pásmem sestupu, ale odehrál o utkání víc než osmnáctý Luton.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Everton - Crystal Palace 1:1 (84. Onana - 66. Ayew).

20. Sheffield United 25 3 4 18 22:65 13

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

La Liga

Druhá Girona prohrála ve španělské fotbalové lize v Bilbau 2:3 a po 25. kole ztrácí na vedoucí Real Madrid šest bodů. Dva góly vítězů dal Álex Berenguer, který otevřel skóre už ve druhé minutě.

Kataláncům, kteří jsou velkým překvapením soutěže, jakoby docházel dech. Svěřenci kouče Míchela utrpěli druhou porážku za sebou a nevyhráli už potřetí v řadě.

V listopadu doma s Bilbaem remizovali 1:1, ze hřiště pátého týmu tabulky si ale neodvedli ani bod. Bereanguer hned v úvodu potrestal chybu v rozehrávce hostů a v 56. minutě získal Athleticu znovu vedení poté, co se zblízka prosadil Cygankov.

Také jeho druhé brance předcházela minela hostů. Po hodině hry zvýšil na 3:1 Iňaki Williams a devátým gólem v soutěži se dotáhl na nejlepšího týmového střelce Guruzetu. Girona zápas zdramatizovala po zásahu Erica Garcíi z 75. minuty, ale šance na vyrovnání v závěru promarnila.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Bilbao - Girona 3:2 ( 2. a 56. Berenguer, 60. I. Williams - 49. Cygankov, 75. E. García).

1. Real Madrid 25 19 5 1 53:16 62
2. Girona 25 17 5 3 54:32 56
3. FC Barcelona 25 16 6 3 52:34 54
4. Atlético Madrid 25 16 3 6 50:26 51
5. Bilbao 25 14 7 4 45:23 49
6. San Sebastian 25 10 10 5 34:23 40
7. Betis Sevilla 25 9 12 4 28:25 39
8. Valencie 25 10 6 9 29:29 36