FIFA představila míč pro finále MS. Prý bude sedět Messimu

FIFA představila míč pro finále MS. Prý bude sedět Messimu
Jobulani, s nímž se bude hrát pouze finálový zápas, má na svém porvchu zlaté proužky. Všechny ostatní zápasy turnaje se budou hrát s barevnou verzí jménem Jabulani (V jazyce zulu "oslavovat").
Driblér předvádí vlastnosti míče.
Perreira, Heiner a Beckenbauer společně představují Jobulani.
Jobulani v akci.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 4. 2010 20:00

FIFA představila v úterý zlatou verzi míče Jabulani (pojmenovanou Jobulani), s níž se bude hrát finále letošního fotbalového šampionátu. Podle Franze Beckenbauera, který míč představil světu, prý určitě bude sedět argentinskému forvardovi Lionelovi Messimu. "Přál bych mu to," prohlásil při představování míče.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy