Fenin zase střílel, krize Liberce pokračuje

roj
27. 8. 2007 19:07
FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Martin Fenin z FK Teplice (uprostřed) mezi Petrem Šinglárem (vlevo) a Jiřím Bílkem z FC Slovan Liberec v utkání 4. kola první fotbalové ligy | Foto: Aktuálně.cz

Teplice - Čtyři góly má už na svém kontě po pondělní ligové dohrávce čtvrtého kola teplický útočník Martin Fenin, jenž pomohl gólem k výhře domácích 2:0 nad Libercem.

Teplice mají zatím stoprocentní bilanci 12 bodů po čtyřech kolech. To liberečtí fotbalisté se v lize dál trápí. Po porážce zůstávají s jediným bodem a jediným vstřeleným gólem poslední.

Trenér Michal Zach se rozhodl po špatném začátku do sezony pro změnu na postu brankáře a mezi tyče se tak poprvé v libereckém dresu postavil Zdeněk Zlámal.

Gólman, jenž přišel na sever Čech ze Sparty, udržel čisté konto necelý poločas. V závěru první půle totiž završil územní převahu šťastným gólem Jiří Sabou.

Teplický obránce nejprve po centru Doležala nastřelil libereckého obránce na malém vápně, po zpětném centru od Gašparíka zleva už Sabou propasíroval za Zlámalova záda.

Teplice vedly 1:0, ale byl to hostují Liberec, který mohl jít hned v úvodu zápasu do vedení. Na hranici šestnáctky se elegantně zbavil bránícího Lukáše nabíhající Ivan Hodúr, jehož střelu brankář Slavík vyrazil. Následující Liškova dorážka mířila nad.

Hodúr se dostal do velké šance i po vedoucím gólu domácích. Z velkého vápna však mířil těsně vedle.

Vzápětí mohly získat dvougólový náskok Teplice. Doležal sebral míč Bejblovi, jenže svůj sólový úknik zakončil v blízkosti Zlámala nepřesnou přihrávkou do tandemu.

Nezmar ukázal brutální zákrok

Málo záživný první poločas vystřídala o něco svižnější druhá půle.  Náporem vlétly do druhého dějství znovu domácí. Blízko druhého gólu byl krátce po přestávce Gašpařík. Parádní křížný pas od Verbíře poslal ve vyložené šanci střelou ke vzdálenější tyči těsně vedle.

Ve druhé půli o sobě dával více vědět i ostře sledovaný útočník Martin Fenin. Chvíle pro stříbrného medailistu z MS dvacetiletých přišla v 67. minutě, kdy se po Verbířově pasu uvolnil do šestnáctky a s přehledem překonal brankáře Zlámala.

V dresu hostů zůstával i po příchodu druhého útočníka Robina Dejmka nejvíce zlobil Ivan Hodúr. Místo gólu však na sebe upozornili hosté brutálním faulem Jana Nezmara na Zdeňka Koukala, který sudí "ohodnotil" jen žlutou kartu.

Koukal byl podle prvních zpráv odvezen sanitkou do nemocnice s podezření na zlomeninu kotníku.

Liberci nepomohl ke gólu ani dvaadvacetiletý Švýcar Diego Lattman, jenž si po příchodu z SC Kriens poprvé zahrál v libereckém dresu v Gambrinus lize.

Na 3:0 mohl zvýšit v samotném závěru střídající Antonín Rosa., jenže jeho kličku vystihl brankář Zlámal.

FK Teplice - FC Slovan Liberec  2:0 (1:0)