Fenin si z MS přivezl chuť dávat góly. Kladnu dal dva

zj
6. 8. 2007 0:00
Mladý útočník Teplic je prvním dvougólovým střelcem v nové sezoně

Kladno - Kladenští obránci asi neradi ponocují. Kdyby se totiž dívali na noční přenosy z nedávného světového šampionátu hráčů do 20 let v Kanadě, museli by vidět, že Martin Fenin je opravdu nebezpečný útočník.

Nedívali se, a to je v premiéře nového ročníku Gambrinus ligy stálo body. Aby góly jim dal Fenin, jedna z hvězd mistrovství, ze kterého český tým přivezl stříbrné medaile. Fenin skóroval dokonce i ve finále tohoto MS v zápase proti Argentině.

První zásah do kladenských nadějí na úspěch Fenin připravil už na 3. minutu utkání. Po centru Pavla Verbíře hlavičkoval a brankář kladna se marně pokoušel zastavit míč - 0:1.

A přišla 25. minuta a ukázkový brejk, z něhož Martin Fenin definitivně katapultoval úvahy o kladenských možnostech do sfér snů.

Fenin, jak ukázal hned v prvním ostrém zápase domácí sezony, si z MS v zámoří přivezl velmi dobrou formu. Zatím odolal námluvám, které kolem něj rozehrál mimo jiné bundesligový Werder Brémy, a v Teplicích podepsal smlouvu do roku 2010.

"Jsem teplickej"

"Co mě k tomu vedlo? Jsem teplickej, a proto jsem rád, že můžu hrát za Teplice," vysvětlil svůj krok na svých osobních internetových stránkách. "Ale do ciziny bych rád šel, když přijde dobrá nabídka, řešit to budu až jindy," prohlásil.

Teplice udělaly dobře, že ho neprodaly. Důkaz dostaly velmi brzy, už v úplném úvodu sezony na Kladně.

Fenin si tak výrazně řekl nejen o pozornost obránců dalších týmů, ale také o spekulace, zda se právě on může stát nejlepším střelcem v celé sezoně. Následoval by tak loňského krále Luboše Pecku, dnes už hráče druhé bundesligy.

Proč ne? V prvním kole, v jeho nedělních zápasech, se stal jediným hráčem, kterému se povedlo skórovat hned dvakrát.