Fenin dal gól. Pomohl Frankfurtu k remíze

24. 8. 2008 19:45
Stuttgart - Leverkusen 0:2, Hamburk - Karlsruhe 2:1
Martin Fenin
Martin Fenin | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Dortmund - Český fotbalista Martin Fenin vstřelil v neděli v německé Bundeslize svoji premiérovou branku v této sezoně, a pomohl tak svému Frankfurtu k remíze ve druhém kole na hřišti nováčka Kolína nad Rýnem 1:1.

Oproti úvodním zápasu tentokrát ex-teplický kanonýr figuroval v základní sestavě a trenérovi se odvděčil za důvěru přesnou trefou po rohovém kopu Amanatidise devět minut před závěrečným hvizdem.

Většinu zápasu však byl aktivnější domácí  Kolín, který dostal do vedení Slovinec Novakovič.

V posíleném Wolfsburgu se ani tentokrát nedostalo na českého reprezentanta Jana Šimůnka, jenž jen přihlížel z lavičky remíze v Bochumi 2:2.

Šimák se neprosadil

Úřadující šampióni z Bayernu Mnichov nedokázali v sobotu zvítězit ani ve druhém kole německé fotbalové ligy. Dařilo se naopak nováčkovi z Hoffenheimu, který doma porazil  Mönchengladbach a patří mu první místo tabulky.

Dobrou formu potvrdil také Hamburk, za který odehrál celý zápas český reprezentant David Jarolím. Se svými spoluhráči díky gólu Mathijsena přehrál Karlsruhe. Fotbalisté z přístavního města tak navázali na úspěšné první kolo, kdy dokázali remizovat na hřišti Bayernu.

Nevedlo se naopak Janu Šimákovi. Jeho Stuttgart doma branku nevstřelil a podlehl Leverkusenu.

Souboj českých fotbalistů viděli diváci na stadionu Herty Berlín. V bráně domácích se představil Jaroslav Drobný, v dresu hostů zase odehrál celých devadesát minut obránce Radim Kučera. Po remíze 1:1 si oba celky body podělily.

Remízou skončil také duel mistrovského Bayernu na půdě Dortmundu. Mnichovští hráli už od 23. minuty bez vyloučeného Marka van Bommela, v té době navíc už po trefě Kuby prohrávali.

I v deseti ale dokázali zmobilizovat síly a zásluhou reprezentanta Borowskiho si odvážejí alespoň bod.