West Ham uhrál v dlouhém oslabení remízu s Lyonem. Tu veze i Barcelona z Frankfurtu

7. 4. 2022 23:34
Fotbalisté West Hamu s českým záložníkem Tomášem Součkem v základní sestavě remizovali v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy doma 1:1 s Lyonem, když odehráli celý druhý poločas v oslabení.
Český záložník West Hamu Tomáš Souček tleská fanouškům po utkání čtvrtfinále Evropské ligy s Lyonem | Foto: Reuters

Barcelona uhrála stejný výsledek ve Frankfurtu a remízou 1:1 skončil také souboj Lipska s Bergamem. Braga v Portugalsku porazila glasgowské Rangers 1:0. Odvety jsou na programu za týden.

West Ham v prvním poločase na obranu Lyonu nevyzrál, navíc v nastavení přišel o beka Cresswella, který dostal rovnou červenou kartu za faul na unikajícího Dembélého.

Domácí se i v deseti dostali do vedení v 52. minutě. Míč propadl k Bowenovi a ten ho díky Boatengově teči dostal za brankáře Lopese. Po čtvrthodině vyrovnal Ndombélé. Olympique tak v aktuálním ročníku Evropské ligy udržel neporazitelnost.

Obránce Vladimír Coufal, jenž se vrací po operaci třísel, zůstal na lavičce West Hamu stejně jako další Čech záložník Alex Král.

Frankfurt se v závěru opatrné první půle chystal zahrávat penaltu po kontaktu Borreho s barcelonským Busquetsem, ale rozhodčí Jovanovič svůj původní verdikt po kontrole u videa odvolal.

Eintrachtu se povedl vstup do druhého dějství a ve 48. minutě otevřel skóre Knauff výstavní ranou pod břevno. Favorizovaní Katalánci odpověděli Torresovou brankou ze 66. minuty.

Domácím pak ještě víc zkomplikoval situaci Tuta vyloučením po druhé žluté kartě, hosté ale více než dvacetiminutovou přesilovku k vítěznému gólu nevyužili. Přesto "Barca" protáhla sérii bez porážky na 14 soutěžních zápasů.

Bergamo, které v osmifinále vyřadilo jiný německý tým Leverkusen, začalo dobře i v Lipsku a v 17. minutě otevřel skóre Muriel po individuální akci a přesné střele. Na druhé straně Silva zamířil do tyče, brankovou konstrukci těsně před pauzou trefil také hostující Pašalič.

Lipsko srovnalo v 58. minutě. Silva sice při penaltě selhal a nechal vyniknout brankáře Mussa, kterého však vzápětí nechtěně překonal Zappacosta. Další hráč Atalanty Koopmeiners poté znovu nastřelil tyčku a domácí Szoboszlai v závěru zase hlavičkoval do břevna. Německé mužstvo nepoznalo přemožitele v 11. soutěžním duelu po sobě.

O vítězství Bragy rozhodl ve 40. minutě Ruiz. Jeho spoluhráč Horta předtím trefil tyč a nebyl mu uznán gól kvůli ofsajdu. Z lavičky utkání sledoval devatenáctiletý český brankář domácích Lukáš Horníček.

Norové znovu zdolali AS Řím

Fotbalisté Bodö/Glimt zopakovali své vítězství nad AS Řím ze základní skupiny a v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy vyhráli doma 2:1. Marseille na svém hřišti potvrdila roli favorita stejnou výhrou nad PAOK Soluň. Leicester se rozešel s PSV Eindhoven bez branek. Odvety jsou na programu za týden.

Bodö/Glimt na podzim v základní skupině deklasovalo AS Řím na domácí půdě 6:1, v odvetě ve "věčném městě" remizovalo 2:2 a s favoritem neprohrálo ani první duel ve vyřazovací fázi. Římané přitom poprvé ve vzájemných zápasech vedli, ve 43. minutě se trefil Pellegrini.

Po změně stran ale srovnal po nejistém zákroku gólmana Patrícia záložník Saltnes a norský mistr stejně jako v osmifinále proti Alkmaaru rozhodl v samém závěru. V 89. minutě si Vetlesen naskočil na přímý kop a hlavou dokonal obrat.

Vítěz dvojutkání Marseille - PAOK Soluň se utká s lepším z dvojice Feyenoord - Slavia a mezi nejlepší čtyři celky má nyní blíž francouzský tým. Ústřední postavou úvodního duelu byl domácí špílmachr Payet, jenž první gól připravil Gersonovi a druhý nádherným volejem po signálu z rohového kopu vstřelil sám.

Tři minuty po přestávce zvýšil naděje PAOK Soluň do odvety střídající El Kaddúrí, Marseille ale vítězství udržela a šestým triumfem v evropských pohárech v řadě vytvořila klubový rekord. Za týden v Řecku jí ale nepomůže vyloučený střelec první branky Gerson.

PSV Eindhoven potvrdil výbornou formu na hřišti Leicesteru a neprohrál 14. utkání v řadě. V největší šanci trefil domácí Barnes jen břevno.