Slavia chystá na Chelsea neznámou posilu. Pravého obránce by měl hrát Djimsiti

Rudolf Černík
18. 4. 2019 10:09
Se zajímavým jménem by měla podle anglických médií vyrukovat Slavia v dnešní odvetě fotbalové Evropské ligy na Chelsea. Na Stamford Bridge by se měl na pravém okraji obrany objevit Berat Djimsiti. Problém je, že nikdo takový se na soupisce pražského klubu nenachází.
Z Vladimíra Coufala se stal v anglických médiích Berat Djimsiti
Z Vladimíra Coufala se stal v anglických médiích Berat Djimsiti | Foto: Reuters

České čtenáře pohled na předpokládanou sestavu, v níž by se měli slávisté dnes v Londýně snažit o smazání manka 0:1 z prvního duelu v Praze, poněkud zarazí. Nejčtenější anglický deník The Sun uvádí na pravém kraji obrany Berata Djimsitiho. Pro českého fanouška naprosto neznámé jméno. A pro trenéry červenobílých také, nikoho takového totiž v kádru nemají.

V předpokládané sestavě Slavie podle deníku The Sun se vyjímá jméno Djimsiti:

Chybné jméno v předpokládané sestavě Slavie
Chybné jméno v předpokládané sestavě Slavie | Foto: Sport

Stejné jméno ovšem webová stránka stanice SkySports uvádí na pravém okraji defenzivy v sestavě Pražanů také ve zpravodajství ze zápasu Slavie proti Genku v předchozí fázi soutěže. Tam ovšem ve skutečnosti nastoupil jako tradičně Vladimír Coufal.

Po kliknutí na jméno Berata Djimsitiho vyskočí na SkySports statistiky z tohoto ročníku evropských pohárů, které skutečně odpovídají statistikám Vladimíra Coufala stejně jako číslo pět, které ve Slavii nosí…

Slávistické statistiky Benata Djimsitiho podle SkySports:

Chybné jméno v sestavě Slavie
Chybné jméno v sestavě Slavie | Foto: Sport

Specializovaný server transfermarkt.de uvádí pod jménem Berata Djimsitiho jediného fotbalistu. Rodák ze švýcarského Curychu je skutečně rovněž obráncem, ale hraje za italské Bergamo a nastřádal i dvacet startů za albánskou reprezentaci.

A tak to vypadá, že proti Chelsea se opravdu postaví spíš Vladimír Coufal. Utkání můžete sledovat na Aktuálně.cz v online přenosu od 21 hodin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy