Plzeň zná případného soupeře. Pokud postoupí, narazí na maltskou Gziru

2. 8. 2023 21:34
Plzeňští fotbalisté se v případě postupu přes kosovskou Dritu střetnou ve 3. předkole Evropské konferenční ligy s maltským týmem Gzira. Ten dnes v odvetě 2. předkola podlehl 1:2 na hřišti lucemburského Dudelange, v součtu s úvodní výhrou 2:0 ale postoupil do další fáze.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Tomáš Liška

Mírně favorizovaný Dudelange měl v odvetě velkou převahu, kterou přetavil ve vyrovnání stavu dvojzápasu v 38. a 84. minutě francouzský útočník Hadji. V 87. minutě ale rozhodl z ojedinělé šance o postupu hostů Brazilec Wilkson.

Gzira dosud s žádným českým týmem v evropských pohárech nehrála. Plzeň ale musí nejprve zvládnout čtvrteční odvetu v Kosovu. Úvodní zápas před týdnem na západě Čech skončil bez branek.

Ve 2. předkole Evropské konferenční ligy jsou ve hře i pražští Bohemians 1905, kteří prohráli v prvním zápase 0:3 na hřišti norského celku Bodö/Glimt. Vítěz tohoto dvojutkání narazí na lepšího z dvojice Kalmar - Pjunik Jerevan, první zápas ve Švédsku vyhrál Pjunik 2:1. Odvety obou duelů jsou na programu ve čtvrtek.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

AEK Larnaka - Torpedo Žodino 1:1 (0:0), první zápas 3:2, postoupila Larnaka; Dudelange (Luc.) - Gzira (Malta) 2:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupila Gzira.