86. Kökcü
41. Olayinka
67. Sor
90+5. Traoré

Vítejte u on-line přenosu z úvodního čtvrtfinále Evropské konferenční ligy mezi Feyenoordem Rotterdam a Slavií Praha. Úvodní výkop zápasu je naplánován na čtvrtek 7. dubna v 18:45.

Slavia

Do základní sestavy Slavie se vrací Ondřej Kúdela. Ten vytvoří stoperskou dvojici s Tarasem Kačarabou.

Feyenoord

Sestava Feyenoordu je bez větších překvapení. O ofenzívu se bude starat trio Sinisterra, Linssen, Nelson.

Dnešní utkání bude již třetím vzájemným zápasem těchto týmů, které se potkaly v základní skupině Evropské konferenční ligy. S lepšími vzpomínkami půjde do tohoto dvojutkání Feyenoord, neboť ve skupinové fázi doma zvítězil 2:1 a venku i v oslabení uhrál remízu 2:2. Právě utkání na půdě Pražanů pak mělo pro hostující celek ještě dohru v podobě vysoké pokuty za chování fanoušků.

Dnešní zápas, stejně jako celé dvojutkání, by měl nabídnout velmi vyrovnanou podívanou. Oba týmy jsou mezi nejlepšími ve své lize a navíc mají totožnou bilanci v posledních třech utkáních. Z těchto zápasů má totiž Feyenoord i Slavia jedno vítězství, remízu a stejný počet proher. Zatímco však domácí své víkendové utkání s Willem II vyhráli 2:0, posledním výsledkem Slavie je remíza 1:1 z třaskavého souboje s Plzní.

Ve prospěch domácích dnes hraje fakt, že v šesti zápasech v řadě na své půdě neprohráli. Slavia oproti tomu prohrála v Liberci, v Linci a jen remizovala v Plzni. Venkovní utkání tak momentálně nejsou zrovna doménou pražského celku.

Velký pozor by si dnes Slavia měla dát na Bryana Linssena, který už dal letos v Evropské konferenční lize čtyři branky a na další čtyři přihrál. Formu navíc potvrzuje i v posledních utkáních, poněvadž Waalwijku dal v přípravě dva góly a další trefu přidal i z pozice střídajícího hráče o víkendu do sítě Willema II. K tomu Linssen zná také pocit, jaké je to skórovat proti Slavii.

Bryan Linssen slaví gól v zápase skupiny E EL Feyenoord - Slavia
Bryan Linssen slaví gól v zápase skupiny E EL Feyenoord - Slavia | Foto: Reuters

Dnešní utkání bude rozhodovat Halil Umut Meler, který píská evropské poháry od roku 2018. Za tu dobu se turecký sudí ani jednou nepředstavil v utkáních Feyenoordu či Slavie. Jedinou zkušenost s českým klubovým fotbalem má tento rozhodčí z podzimního zápasu loňského roku mezi Jabloncem a Celticem.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Kačaraba v úzkých špatně rozehrál na střed hřiště, kde se míče ujal jeden z domácích. Následovala přihrávka Kökcüho, který naštěstí nezahrál přesně.

2.

Senesi šel hodně důrazně zezadu skluzem proti Sorovi a musí být rád, že od sudího nevidí žlutou kartu.

3.

Pedersen si troufl na individuální přechod přes Traorého, nicméně hostující záložník si dle sudího počínal nedovoleně.

5.

Napadání Feyenoordu způsobuje Slavii menší problémy. Zatím z toho nevyplynula větší příležitost.

6.

Důrazný souboj s Linssenem podstoupil Talovierov. Hostující borec sice zahrál čistě, ale do potíží se po chvíli dostal Oscar.

7.

Nepřesnost také na straně Feyenoordu, když si ideálně znovu nepočínal Pedersen.

8.

Velmi nepovedená narážečka od Talovierova znamená odkop od brány Feyenoordu. Ten obstará izraelský reprezentační gólman Marciano.

9.

Dobrá akce Slavie. Holeš hru roztáhl na levou stranu, kde vše zavíral Oscar. Jeho nabídku k zakončení zužitkoval Traoré a nakonec z toho bude roh.

10.

Bohužel přichází gól do sítě Slavie. Míče se v hloubi obranné poloviny ujal Nelson, který kulatý předmět předal rozběhnutému LUISI SINISTERROVI. Proti němu všichni couvali, čehož domácí hráč zužitkoval pro rychlou střelu levačkou na bližší tyč. Kolář nedokázal reagovat.

12.

Opět výborný pressink Feyenoordu. Tentokrát z toho bylo zakončení jen do středu brány.

13.

Velká škoda na druhé straně. Sor využil zaváhání domácí defenzívy a namířil si to zleva do šestnáctky. Technické zakončení však neposlal do prostoru brány.

15.

Příliš důrazný byli domácí při napadání Olayinka. Slavia se ovšem momentálně nemůže vymanit z obranné poloviny.

17.

Hodně prostoru dostal na hranici pokutového území Guus Til. Jeho první dotek s míčem však nebyl ideální a zhatil šanci na zakončení.

18.

Domácí roh rozehráli šikovně signálem, ale poté se do kombinace vložil Talovierov. Ukrajinec odvedl velmi dobrou práci v defenzivní činnosti.

19.

Zatím je to ze strany Slavie velmi špatné. Po další akci na levé straně se míč dostal ke Kökcümu, který ranou orazítkoval břevno Kolářovy brány.

20.

Rozběhnutého Sora zezadu povalil Gernot Trauner a odměnou mu je žlutá karta.

21.

Nakrátko rozehraný volný kop byl následován Holešovým centrem, jenž nenašel nikoho z hostujících hráčů.

23.

Trauner musel zahrát na jistotu před dotírajícím Sorem. Slavia se tak posouvá na útočnou polovinu.

24.

Na zadní tyči si skvěle zaběhl Peter Olayinka, ale jeho zakončení z prvního doteku nebylo příliš povedené. Zasáhnout tak dokázal poslední obránce před Marcianem.

25.

Kačarabův pokus o přenesení hry za obranu Feyenoordu neskončil úspěchem. Oscar si nepohlídal ofsajd.

26.

Velmi rychle z brány musel Kolář, který čelil náběhu Bryana Linnsena. K míči měl český gólman výrazně blíže.

26.

Jenže vzápětí přišla další příležitost domácích. Kökcü poslal míč podél velkého vápna k Malaciovi, jenž měl dost času a vypálil těsně vedle tyče.

28.

Pokus o vysunutí Schranze si pohlídal vyběhnuvší Marciano a bleskově založil další výpad Feyenoordu.

29.

Pražané přenáší hru na útočnou polovinu, kde je však zformovaná defenzíva domácích.

30.

Podobná situace jako při gólu Feyenoordu. Po Bahově ztrátě se míč okamžitě rychle dostal až ke Kolářovi, který tentokrát zlikvidoval další jedovatou střelu Sinisterry.

31.

Do rozehrávky Slavie se vložil hlavní rozhodčí, který spatřil krev v obočí Bryana Linssena. Musí tedy dojít k ošetření domácího forvarda.

33.

Hodně daleko v ofsajdu se zjevil Olayinka, čímž je ukončena ofenzivní akce Slavie.

35.

Ošetřený Linssen už je na hrací ploše a práci s ním měl okamžitě Kačaraba. Ten puk posunul hrudí přesně ke Kolářovi.

36.

V posledních momentech se hraje především ve střední části hřiště. Aktuálně je to bez větších šancí.

38.

Kačaraba šel do souboje s Linssenem a nakonec je pískán faul domácího útočníka.

40.

S blížícím se koncem poločasu tempo hry poněkud uvadlo. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké šance před přestávkou.

41.

Zničehonic je vyrovnáno. Hodně na hraně ofsajdu se pohyboval PETER OLAYINKA, který na první pokus neuspěl, ale poté ještě míč dokázal dorazit za brankovou čáru. Nutno říci, že v ofsajdové pozici se pak ještě snažil hrát Sor a Pražané mohou být rádi, že v konferenční lize není VAR.

43.

Domácí se hodně zlobí včetně trenéra, ale uznání gólu již nic nezabrání.

44.

Emotivní závěr prvního poločasu přináší žlutou kartu pro Marcuse Pedersena.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1.

Dvě těsné situace znovu rozohnily domácí fanoušky a hráče. Oscar však v pokutovém území ve skluzu zahrál horní části těla, nikoliv rukou, a ani následný pád Sinisterry nebyl zapříčiněn faulem.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Velká strkanice po odpískání poločasu. K Olayinkovi přiběhl jeden z domácích činitelů a okamžitě se strhla mela.

Naštěstí pouze žlutou kartu inkasuje Peter Olayinka.

A společně s Olayinkou je žlutou kartou potrestán i domácí brankář Marciano.

Úvodní poločas zápasu je tedy minulostí a spokojenější musí být fotbalisté Slavie. Výrazně lepší začátek utkání měli totiž domácí, kteří se v 10. minutě zásluhou Luise Sinisterry dostali do vedení. Následně činil Feyenoord Slavii velké problémy aktivním napadáním a Kökcü dokonce trefil břevno. S blížícím se koncem zápasu se utkání uklidnilo, avšak vyrovnávací branka Petera Olayinky rozpoutal emoční bouři. Nejenže Slavia skórovala při ofsajdu Sora, ke spokojenosti domácích nepřispěly ani následné souboje v pokutovém území. Po závěrečném hvizdu pak začala strkanice, ze které vyplynuly žluté karty pro Olayinku a Marciana.

Tak nakonec to vypadá na červenou kartu pro Petera Olayinku. Těžko říct, jak to tedy opravdu bude.

Žluté karty: 3 - 1

Vše je nakonec jinak. Platí žlutá karta pro Petera Olayinku, červená karta byla udělena zřejmě jednomu ze členů realizačního týmu domácích.

46.

DRUHÝ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

47.

Nelson se nedostal k míči po Traunerově kolmici na pravou stranu. Hrát tak mohl Oscar.

48.

Velká chyba Oscara, který míč nedostal do bezpečí a míč se zjevil na středu pokutového území. Následovalo tečované zakončení, které Kolář se štěstím vytěsnil na roh.

49.

Po rohovém kopu se rozvlnila boční síť Kolářovy brány. Z další standardní situace už se domácím nepodařilo zahrozit.

50.

Velmi nepříjemný direkt kolenem od padajícího spoluhráče inkasoval Malacia. Feyenoord má však od úvodu druhé půle více ze hry.

52.

O kousek to nyní u postranní čáry nestihl Yira Sor. Škoda, neboť by měl před sebou volný prostor.

53.

Žlutou kartu si vykoledoval Marcos Senesi, který vystrčenou rukou sundal Sora.

55.

Slavia vysunula napadání a získala míč v hloubi útočné poloviny. Aktivita hostujícího mužstva se stupňuje.

56.

Sražená střela zpoza šestnáctky. Následovat bude aspoň roh ve prospěch Slavie.

57

Ze standardní situace si hosté nic nevypracovali. Talovierov míč nedokázal zpracovat v pokutovém území.

57.

Maksym Talovierov mimo hru srazil Til a inkasuje trest v podobě žluté karty.

59.

Pedersen si dokázal poradit s Olayinkou, avšak poté nenacentroval přesně. Bah bude vhazovat.

60.

V druhém poločase zatím nevidíme žádné větší šance kromě té ze 48. minuty. Trochu aktivnější je však nadále Feyenoord.

62.

Diskutabilní moment v pokutovém území před Marcianem, kde Pedersen zřejmě podrazil Holeše. Penalta se však nepíská.

63.

Linssen se teď velmi ochotně poroučel na trávník a dožadoval se odpískání faulu. Krátkou slovní přestřelku s Oscarem uťal hlavní rozhodčí.

64.

Střídání Feyenoordu: odchází Bryan Linssen, přichází Cyriel Dessers.

64.

Střídání Feyenoordu: odchází Guus Til, přichází Jens Toornstra.

66.

Obrovská šance Yiry Sora. Schranz míč šikovně posunul z prvního doteku před rozběhnutého útočníka, ale ten z pravé strany šestnáctky trestuhodně přestřelil.

66.

Střídání Slavie: odchází Maksym Talovierov, přichází Ondřej Lingr.

67.

A teď už je to 1:2. Přetažený centr na zadní tyč našel Olayinka, který k přihrávce před gólmana vybídl Lingra. Míč prošel znovu až k další tyči, kde už byl Schranz a jeho vracečka před brankovou čáru trefila YIRU SORA. Od něj si to kulatý předmět namířil do sítě.

69.

Malacia si proti Schranzovi pomohl faulem. Volný kop bude rozehrávat Ondřej Kúdela.

70.

Další důraznější souboj. Bah se ocitl na trávníku, avšak v tomto případě hráli domácí čistě.

71.

Velmi dobrá práce od Holeše, který si dal tělo před Toornstru a následně si vynutil faul.

73.

Rychlonohý Sor začíná domácím obráncům způsobovat čím dál větší problémy. Další náběh však nezakončil přesným zakončením.

74.

Opět máme vyrovnáno. Po souboji na hranici vápna skončil na trávníku Schranz a početní převahy na levé straně domácí dokonale využili. Prudká přihrávka do šestnáctky totiž trefila hruď MARCOSE SENESIHO, od kterého šel míč mimo dosah Koláře.

77.

Rázem mohlo být opět veseleji. Výborný centr z pravé strany našel hlavu Petera Olayinka, ale jeho zakončení šlo jen kousek od tyče.

77.

Střídání Feyenoordu: odchází Reiss Nelson, přichází Alireza Jahanbakhsh.

79.

Zbytečné zaváhání Kačaraby, který příliš dlouho váhal. Naštěstí je z toho ofsajd Desserse.

80.

Ivan Schranz míč sice patičkou zachránil v hřišti, ale poté už jen povalil Malaciu.

81.

Nepřesný centr Jahanbakhshe putoval daleko od všech domácích hráčů. Kolář si tak může nachystat odkop.

82.

Krátké obléhání pokutového území v podání Fyeyenoordu vyústilo v závar u malého vápna. Z klubka hráčů vybojoval míč Holeš.

83.

Střídání Slavie: odchází Peter Olayinka, přichází Stanislav Tecl.

84.

Žlutou kartu vidí Luis Sinisterra, který sáhl do obličeje Alexandera Baha.

85.

Zbytečný faul Schranze, který spěchal rychle zpátky. Domácí budou rozehrávat napravo od pokutového území.

85.

Navíc je Ivan Schranz potrestán žlutou kartou.

86.

Neskutečná chyba Ondřeje Koláře. Relativně nenápadné zakončení přímo z volného kopu v podání ORKUNA KÖKCÜ prošlo přes zeď a následoval velmi krkolomný zákrok brankáře Slavie. Ten se k míči zvláštně skrčil, ale nechal jej projít mezi svou nohou a tyčí.

89.

Střídání Feyenoordu: odchází Orkun Kökcü, přichází Jorrit Hendrix.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+1.

Teď doufejme, že se nebude jednat o velký problém u Tomáše Holeše, který se drží za stehenní sval a bude muset střídat.

90+1.

Střídání Slavie: odchází Tomáš Holeš, přichází Mads Emil Madsen.

90+2.

Dessers si pomohl rukou při zpracování míče. Slavie ještě dostane šanci na přenesení hry na útočnou polovinu.

90+3.

Odražený míč se v pokutovém území dostal před Sinisterru, ale ten naštěstí nezakončil přesně.

90+4.

Dva centry teď letěly před Marciana. Nakonec z toho ještě hosté vytěžili rohový kop.

90+5.

To je neskutečný závěr zápasu. Po rohovém kopu se domácím míč nepodařilo odvrátit, načež zakončil Sor. Jeho ránu před gólmanem zastavil IBRAHIM TRAORÉ, který byl zády k brankáři, ale patičkou míč protlačil za brankovou čáru.

90+5.

KONEC UTKÁNÍ.

Fantastické utkání je u konce a slávisté do Prahy povezou nadějnou remízu 3:3. Výrazně lepší vstup do zápasu však měli domácí, kteří šli do vedení zásluhou Luise Sinisterry už v 10. minutě a o pár minut později trefil Kökcü břevno. Nicméně závěr první půle vyšel lépe svěřencům kouče Trpišovského. Ve 41. minutě totiž z diskutabilní situace (ofsajd) vyrovnal Peter Olayinka. Rázem se rozpoutaly emoce, jež vyústily ve strkanici po závěrečném hvizdu prvního poločasu.

Do druhé půle se však šlo bez vyloučených hráčů a přišly také branky. Nejprve totiž Slavii do vedení dostal Yira Sor, nicméně už o sedm minut později srovnal z podobné pozice díky odrazu od těla domácí kapitán Marcos Senesi. Zdálo se, že tímto výsledkem zápas skončí, nicméně opak byl pravdou. V 86. minutě se totiž souhrou chyb ve zdi Slavie a gólmana Koláře prosadil Orkun Kökcü, jenž rozradostnil stadion De Kuip. Poslední slovo však měla přeci jenom Slavia, která zužitkovala poslední akci a po závaru po rohu skóroval Ibrahim Traoré.

Před odvetou je tak všechno otevřené a slávisté nakonec musí být spokojeni.