Známky Čechů za mizérii proti Turkům: Chválu nezaslouží nikdo, čtyři muži vyhořeli

Kdo uspěl a kdo propadl? Podívejte se na známkování Čechů ve fotogalerii.
VLADIMÍR DARIDA: 2-. V českém týmu jsme našli jediného hráče, který by si zasloužil o fous lepší známku než trojku. Nejvýše hodnotíme Vladimíra Daridu, byť i jeho výkon měl rozhodně k ideálu daleko. Záložník Herthy Berlín dřel, běhal, střílel, centroval, byl nejaktivnějším českým fotbalistou. Častěji, než by bylo záhodno, ale chyboval v rozehrávce, tak jako na celém turnaji.
TOMÁŠ NECID: 3. Hrotovému útočníkovi české reprezentace dáváme za výkon trojku. Necid dokázal přehrávat turecké obránce v osobních soubojích, byl silný na míči a dokázal sklepávat míče spoluhráčům. Nadstavba ale chyběla, natož třeba vstřelená branka. K té měl Necid opravdu daleko.
PAVEL KADEŘÁBEK: 3. Druhým hráčem, který dostává známku 3, je Pavel Kadeřábek. Pravý obránce národního týmu působil na celém turnaji konzistentně a také v zápase proti Turecku patřil k tomu lepšímu, co Češi nabídli. Svého kolegu Pudila na druhém kraji obranné linie převyšoval opravdu rozdílem třídy. Byl aktivní, dostal se v první půli i do dvou poměrně výrazných příležitostí, ale nedal.
TOMÁŠ SIVOK: 3-. Co jsme napsali o Kadeřábkovi, platí i pro Sivoka. V obraně působil po většinu času jistě i v utkání proti Turecku. Dokonce byl nebezpečný i před brankou soupeře, když trefil hlavou tyč. Jasné minus ale Sivokovi patří za nedůsledné bránění Buraka Yilmaze před prvním gólem soupeře.
Foto: Milan Kammermayer
Češi prohráli s Tureckem 0:2 a na Euru končí. Jak jsme oznámkovali fotbalové reprezentanty za výkon ve třetím utkání na turnaji, si prohlédněte ve fotogalerii.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy