Silná pachuť po zápase Slovenska. Dúbravka po penaltě cítil hněv a pocit křivdy

ČTK ČTK
18. 6. 2021 20:49
Trenér slovenských fotbalistů Štefan Tarkovič se odmítl po utkání mistrovství Evropy se Švédskem vyjádřit k výkonu rozhodčího Daniela Sieberta.
Švédsko - Slovensko, ME 2020, Martin Dúbravka
Švédsko - Slovensko, ME 2020, Martin Dúbravka | Foto: Reuters

Německý sudí nařídil v 76. minutě v neprospěch jeho týmu pokutový kop a Seveřané díky trefě Emila Forsberga vyhráli 1:0. Slovensko má ve skupině E tři body, nemá stále jistý postup a v závěru základní skupiny ho čeká těžké utkání na hřišti Španělska.

"Výkon rozhodčího nebudu komentovat," řekl Tarkovič na tiskové konferenci. S nařízenou penaltou nesouhlasil ani brankář Martin Dúbravka, jehož zákrok na unikajícího Robina Quaisona byl posouzen jako faul. "Podle mě to penalta nebyla. Neměl jsem pocit, že bych protihráče podkopl. Byl to pro mě šok," řekl Dúbravka.

"Možná ve mně teď převládají emoce, hněv a pocit křivdy. Jsem zklamaný, protože jsme měli na víc. Kluci makali a na konci mohla být další penalta. Jestli ale byla, nebo ne, o tom nemá smysl polemizovat," komentoval Dúbravka i situaci v nastaveném čase, kdy Slováci reklamovali ruku v pokutovém území. Další pokutový kop ale už rozhodčí nenařídil.

Obhájci osmifinálové účasti Slováci byli v prvních 60 minutách aktivnější, nicméně pak soupeř převzal iniciativu a zejména při šancích Ludwiga Augustinssona a Alexandera Isaka musel Dúbravka pohotově zasáhnout. Slováci nakonec nezaznamenali v utkání jedinou střelu na bránu a stali se šestým týmem z posledních sedmi, kteří nedali Švédům gól.

"Škoda, kdyby nebyla odpískaná penalta, podle mě bychom tu remízu udrželi a byl to zlatý bod. Bohužel jsme byli ve druhé půli trochu pasivnější a doplatili na to," řekl kapitán Marek Hamšík.

Trenér Tarkovič ale po utkání své hráče pochválil. "Musíme si uvědomit, proti komu jsme hráli. Stanuli jsme proti týmu, který je v žebříčku FIFA na 18. místě," řekl slovenský kouč.

"Švédové remizovali se Španělskem a jsou velmi efektivní. Ve druhé půli jsme viděli, jak velkou individuální kvalitu mají, a náš gólman nás musel několikrát zachránit. Bohužel pak přišla penalta a už jsme nestihli zareagovat. Snažili jsme se, ale bylo málo času. Prohra mě mrzí, ale hráči se vydali na sto procent," mínil Tarkovič.

Slováci utržili první porážku po šesti zápasech a v neúplné tabulce skupiny E jsou nyní se třemi body druzí s jednobodovou ztrátou na Švédy. Přeskočit je může Španělsko, které v sobotu v Seville nastoupí proti Polsku.

Do Sevilly budou muset v závěru také Slováci, kteří zde uzavřou své působení ve skupině ve středu 23. června od 18:00. A věří, že se jim podaří stejně jako před pěti lety nakonec probojovat do osmifinále.

"Podařilo se nám porazit už silné Polsko a teď jsme byli blízko remízy se Švédskem. Zůstávám tedy optimistou. Přijeli jsme sem hrát tři zápasy a zodpovědně jsme se na ně připravili. Když ukážeme dál stejné nasazení, možná zrealizujeme proti Španělsku malý zázrak," dodal Tarkovič.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Odvolací soud míní, že manažeři záložny Metropolitního spořitelního družstva spáchali závažnější trestné činy

Pražský vrchní soud je přesvědčený, že manažeři vytunelovaného Metropolitního spořitelního družstva se dopustili závažnějších trestných činů než porušení povinnosti při správě majetku. Rozsudek, který trojici posílal na pět až šest let do vězení, proto dnes zrušil a skutky mužů vrátil k dalšímu dokazování. Naopak pravomocně rozhodl o nastrčených podnikatelích, kteří se podíleli na vyvádění peněz ze záložny. Většině zpřísnil tresty odnětí svobody.

Obžaloba tvrdí, že Petr Jánský, Daniel Tureček a Jan Zavřel umožnili v letech 2010 až 2013 vyvádění peněz z družstva, a to tak, že schvalovali podnikatelské úvěry pro firmy bez historie. Za tyto společnosti jednali další obžalovaní, kteří byli nastrčení jako tzv. bílí koně. Peníze ze záložny pak přes tyto firmy putovaly do zahraničí. Podle státní zástupkyně způsobila skupina škodu ve výši přes 1,2 miliardy korun. Manažeři vinu odmítají.

"Podle výsledků dosavadního dokazování nabýváme konkrétního podezření hraničícího s jistotou, že se tito obžalovaní nedopustili porušení povinnosti při správě cizího majetku, ale že se dopustili - buď ve formě pachatelství, organizátorství či pomoci - zvlášť závažného zločinu úvěrového podvodu jako členové organizované zločinecké skupiny," prohlásil předseda odvolacího senátu Pavel Zelenka.

Upozornil, že v takovém případě by trojice mohla dostat trest nad horní desetiletou hranicí příslušné trestní sazby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zahraniční obchod Česka skončil v říjnu schodkem. Bilanci ovlivnil obchod s ropou a plynem

Zahraniční obchod Česka vykázal v říjnu schodek 18,2 miliardy korun, meziročně tak byl výsledek o 49,4 miliardy horší. Bilanci negativně ovlivnil zejména větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Vyplynulo to z předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), který je dnes zveřejnil na webu.

"Vyšší dovoz táhne celkovou obchodní bilanci za letošní rok stále blíže k červeným číslům. V říjnu, obdobně jako v září, skončila bilance zahraničního obchodu se zbožím v minusu. Dovoz byl nepříznivě ovlivněn zejména meziročním růstem cen fosilních paliv, ale i zvyšováním zásob zemního plynu před zimou," uvedl k říjnové obchodní bilanci vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Vývoz zboží v říjnu meziročně klesl o 7,5 procenta na 331,6 miliardy korun, zatímco dovoz stoupl o 6,9 procenta na 349,8 miliardy Kč. Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský. V meziměsíčním srovnání po sezonním očištění se vývoz zvýšil o 2,7 procenta a dovoz o 2,3 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy