Chtěli bychom mít trenéra už teď, řekl Souček. Na Euro si přál Anglii, nebo Německo

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 12. 2023 9:30
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček si na mistrovství Evropy chtěl zahrát proti domácímu Německu, nebo Anglii, a i když mu přání nevyšlo, s losem skupiny Eura 2024 byl hodně spokojený.
Tomáš Souček v reprezentačním dresu
Tomáš Souček v reprezentačním dresu | Foto: Reuters

"Pro mě dva týmy z prvního koše byly Anglie a Německo," prozradil záložník West Hamu.

"Souboj s domácími by byl fanouškovsky obrovský zápas. V Anglii hraju a pro mě osobně by to bylo speciální," vysvětloval Souček.

Zatímco vysněný tip na protivníka z elitního koše - Česko z něj dostalo Portugalsko - nevyšel, jiné přání se mu splnilo.

"Třeba jsem nechtěl Itálii ze čtvrtého koše, což by byl nejtěžší možný soupeř," oddechl si.

Kromě zmiňovaného Portugalska změří Součkova družina ve skupině síly ještě s Tureckem a vítězem větve C play off, v níž jsou Gruzie, Řecko, Lucembursko a Kazachstán.

"Skupinu musíme brát a teď je jenom na nás, jak se připravíme," shrnul los osmadvacetiletý středopolař.

S Portugalskem si naposledy národní celek zahrál v loňské elitní skupině A Ligy národů a připsal si dvě porážky 0:2 venku a 0:4 doma.

"Nebyly to úplně podařené zápasy, hlavně výsledkově," uznal Souček. "O to větší motivaci teď máme. Pořád je to parta v čele s Cristianem Ronaldem a dalšími. I když je to úvodní zápas, tak věřím, že máme o to větší šanci uspět," doplnil.

S Tureckem česká reprezentace prohrála v posledních třech zápasech. Naposledy vloni v listopadu podlehla v Gaziantepu 1:2.

"Poslední roky zažívají lepší éru. Mají plno mladých hráčů. Co jsme s nimi hráli, tak to byl hodně složitý soupeř," dumal muž s páskou.

"Pořád věřím, že máme na to s nimi uspět. Jsem rád, že si to s nimi rozdáme," těšil se Souček.

Za největšího favorita play off C považuje Řecko. "Mám i řeckého spoluhráče (Konstantinose Mavropanose), se kterým se o tom pobavíme. My se budeme koukat v březnu, kdo tu skupinu vyhraje a přijde k nám," konstatoval bývalý záložník pražské Slavie nebo Liberce.

Největší radost měl z toho, že první zápas odehrají Češi proti Portugalsku v Lipsku. "Pro českého fanouška asi to nejlepší, kde to mohlo být. Je to blízko hranic, takže věřím, že bude velká podpora," maloval si Souček.

Mrzí ho, že národní tým momentálně nemá trenéra. Kouč Jaroslav Šilhavý se totiž navzdory úspěšné kvalifikaci a postupu ze druhého místa ve skupině rozhodl nepokračovat a vedení Fotbalové asociace ČR dosud jeho nástupce nenašlo.

"Je to nešťastné i pro nás hráče. Na Euro pojedeme s trenérem, ale chtěli bychom ho mít už teď, kdy se na to připravujeme," vzkázal Souček.

"Věřím, že se na svazu udělá to nejlepší řešení pro všechny, dobře to vyhodnotí a budeme zase tým, který bude sahat po úspěchu," přál si kapitán českého mužstva.

 

Právě se děje

Další zprávy