Rýsuje se černý kůň Eura? Slováci přehráli mistry světa z Německa

David Janeczek David Janeczek
30. 5. 2016 10:01
Slovenská fotbalová reprezentace se postarala o dosavadní největší překvapení přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy ve Francii. Výběr trenéra Jána Kozáka dokázal zvítězit v německém Augsburgu nad tamní reprezentací 3:1.
Slováci se radují ze skalpu mistrů světa | Video: www.youtube.com

Praha - Slovenská fotbalová reprezentace ukázala ve včerejším přípravném zápase proti úřadujícím mistrům světa z Německa obrovský potenciál směrem k nadcházejícímu evropskému šampionátu ve Francii

Po vítězství výběru trenéra Jána Kozáka nad Německem 3:1 přišel slovenský záložník Vladimír Weiss se zajímavým postřehem. Slováci totiž v uplynulé kvalifikaci a nynější přípravě dokázali zdolat poslední dva mistry světa ze Španělska a Německa. A aby toho nebylo málo, tak na mistrovství světa 2010 poslal slovenský výběr domů tehdejší úřadující mistry světa z Itálie.

Němci nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, v základní sestavě totiž nastoupili spíše hráči, kteří o Euro ještě bojují. Trenér Joachim Löw musí z nynějšího kádru před startem Eura vyřadit čtyři fotbalisty.

"Směrem dopředu to dnes nebylo špatné, ale naše obrana zaostávala. Po přestávce se hrálo na velmi podmáčeném terénu a s fotbalem to mělo jen málo společného. Nicméně zúžit po tomto zápase konečnou nominaci na 23 jmen nebude vůbec snadné," řekl po zápase trenér Německa Löw.

Hamšík: Musíme zůstat nohama na zemi

Středopolař italské Neapole a střelec překrásné branky na 1:1 Marek Hamšík ale mírní nadšení některých spoluhráčů.

"Z vítězství nad mistry světa máme obrovskou radost, na německé půdě se nevyhrává každý den, ale před Eurem je potřeba zůstat nohami na zemi." Řekl po zápase Hamšík, který označil svou branku za jednu z nejpovedenějších v jeho dosavadní kariéře.

Začátek druhé půle připomínal vše, jen ne fotbal

Podobně jako trenér Německa Löw vzpomenul Hamšík na velmi těžký terén a označil půlhodinový úsek hry po přestávce jako nakopávanou. To střelec zlaté branky z minulého mistrovství světa Mario Götze hledal na těžkých podmínkách pro fotbal pozitiva: "Bylo dobré, že jsme si po přestávce vyzkoušeli fotbal na těžkém terénu. Může se stát, že nás něco podobného potká i ve Francii."

Ostatně podmáčený terén se po zápase probíral více než senzační vítězství Slováků. "V poločasové přestávce hrozilo, že se zápas nedohraje. Nechal jsem rozhodnutí na německém trenérovi," vysvětlil po zápase trenér Slováků Kozák.

Na terén se však nikdo nevymlouval, protože slovy kapitána Slováků Martina Škrtela bylo hřiště i podmínky pro oba týmy stejné.

Brankář Barcelony předvedl nevídanou hrubku

Brankář Barcelony pro španělský pohár a Ligu mistrů Marc-André ter Stegen by ale nejraději do druhého poločasu vůbec nenastoupil. Po jeho hrozitánské chybě upravil bývalý záložník Sparty Juraj Kucka na konečných 3:1 pro Slováky.

"Druhý poločas byl spíše boj, ale týmovým výkonem jsme si došli pro vítězství. Co říci k mé brance? I takové platí." Dodal s úsměvem Kucka.

Slováky čeká na Euru těžká skupina. Nejprve vyzvou tým okolo Garetha Balea z Walesu. Poté se postaví Rusku, které na závěrečný turnaj dotáhl útočník Petrohradu a třetí nejlepší střelec celé kvalifikace Artěm Dzyuba. A na závěr čeká tým Jána Kozáka Anglie, která v kvalifikaci na Euro neztratila ani bod a v přípravě si podobně jako Slovensko poradila s Německem na jeho půdě.

 

Právě se děje

Další zprávy