Slovenský kouč Weiss povede gruzínskou fotbalovou reprezentaci

ČTK ČTK
14. 3. 2016 13:24
Slovenský fotbalový trenér Vladimír Weiss povede reprezentaci Gruzie. Bývalý kouč slovenské reprezentace, který naposledy působil v kazašském týmu Kajrat Almaty, nahradí podle gruzínských médií ve funkci Kachabera Cchadadzeho.
Vladimír Weiss.
Vladimír Weiss. | Foto: Reuters

Tbilisi - Slovenský fotbalový trenér Vladimír Weiss povede reprezentaci Gruzie. Bývalý kouč slovenské reprezentace, který naposledy působil v kazašském týmu Kajrat Almaty, nahradí podle gruzínských médií ve funkci Kachabera Cchadadzeho.

Jednapadesátiletý někdejší československý reprezentant vedl Slováky tři a půl roku do ledna 2012 a zažil s nimi největší úspěch díky postupu na MS v JAR, kde navíc Slovensko na úkor obhájců titulu Italů postoupilo do osmifinále.

U týmu Gruzie bude debutovat na konci března v domácím duelu proti Kazachstánu, v další přípravě by ho v květnu měl čekat pikantní souboj se Slovenskem.

V kvalifikaci o ME Gruzie obsadila ve skupině předposlední místo, z deseti zápasů získala devět bodů za dvě výhry nad Gibraltarem a jednu nad Skotskem.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy