Zemřel komentátor Karol Polák. Byl i u finále zlatého ME 1976

Sport Sport
17. 1. 2016 10:54
V neděli ráno v Bratislavě zemřel po těžké nemoci známý slovenský komentátor Karol Polák. Bylo mu 81 let.
Karol Polák
Karol Polák | Foto: ČTK

Praha - V neděli ráno zemřel v Bratislavě po těžké nemoci známý sportovní komentátor Karol Polák. Bylo mu 81 let. Jeho úmrtí potvrdila agentuře SITA jeho manželka.

Polák se jako novinář účastnil 12 olympijských her a 26 světových šampionátů v krasobruslení. Devětkrát komentoval fotbalové mistrovství světa, diváky provázel také při finále evropského šampionátu 1976, v němž československá fotbalová reprezentace zvítězila.

Absolvent divadelní fakulty nastoupil do Československé televize v roce 1962 a zůstal tam přes 30 let. Loni mu zemřela manželka Eva, v září se opět oženil - vzal si jednašedesátiletou přítelkyni Agátu. Měl dvě děti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy