Zemřel komentátor Karol Polák. Byl i u finále zlatého ME 1976

Sport Sport
17. 1. 2016 10:54
V neděli ráno v Bratislavě zemřel po těžké nemoci známý slovenský komentátor Karol Polák. Bylo mu 81 let.
Karol Polák
Karol Polák | Foto: ČTK

Praha - V neděli ráno zemřel v Bratislavě po těžké nemoci známý sportovní komentátor Karol Polák. Bylo mu 81 let. Jeho úmrtí potvrdila agentuře SITA jeho manželka.

Polák se jako novinář účastnil 12 olympijských her a 26 světových šampionátů v krasobruslení. Devětkrát komentoval fotbalové mistrovství světa, diváky provázel také při finále evropského šampionátu 1976, v němž československá fotbalová reprezentace zvítězila.

Absolvent divadelní fakulty nastoupil do Československé televize v roce 1962 a zůstal tam přes 30 let. Loni mu zemřela manželka Eva, v září se opět oženil - vzal si jednašedesátiletou přítelkyni Agátu. Měl dvě děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy