Hvězdy za miliardu proti "hráčům z marketů". Hodnota týmů na Euru se rapidně liší

Hvězdy za miliardu proti "hráčům z marketů". Hodnota týmů na Euru se rapidně liší
Specializovaný server Transfermarkt.de, jenž se dlouhodobě zabývá sledováním hodnoty fotbalistů, porovnal po oznámení nominací kádry týmů z hlediska jejich ceny. Hodnota uváděná serverem se pochopitelně může od reálné ceny lišit v závislosti na poptávce/nabídce, roli hraje třeba i aktuální délka kontraktu jednotlivých hráčů.
2. Francie - 1,01 miliardy korun. Ani přítomnost fotbalisty s celosvětově aktuálně nejvyšší hodnotou nepomohla "Les Bleus" k triumfu. Kyliana Mbappého ocenil Transfermarkt na neuvěřitelných 4,08 miliardy korun, a pokud útočník Paris St. Germain skutečně přestoupí, jak se o tom spekuluje, stane se nejdražším hráčem historie. Ve francouzské reprezentaci za ním následují Raphael Varane z Realu Madrid (1,78 miliardy korun) a Kingsley Coman z Bayernu Mnichov (1,66 miliardy).
1. Anglie - 1,29 miliardy korun. Tohle je drtivá síla a jasné vítězství v žebříčku. Albion se pyšní hned PATNÁCTI hráči s hodnotou přes miliardu korun. Nejvýše z téhle plejády je kanonýr Tottenhamu a kapitán reprezentace Harry Kane s částkou 3,06 miliardy korun, následuje talent z Borussie Dortmund Jadon Sancho (2,56 miliardy korun) a křídelník Manchesteru City Raheem Sterling (2,29 miliardy korun). Čechy nečeká na závěr bojů ve skupině nic lehkého...
3. Španělsko - 971 milionů korun. Španělům vypadl z přehledu kvůli vážnému zranění kolena barcelonský zázrak Ansu Fati (2,04 miliardy korun). Lídrem tak je se stejnou cenovkou Marcos Llorente z Atlétika Madrid (na snímku vlevo), v závěsu jsou s 1,78 miliardami korun defenzivní záložník Rodri z Manchesteru City, Mikel Oyarzabal ze San Sebastiánu a barcelonský Pedri.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 12. 6. 2021 10:10
Kdyby o úspěchu na Euru rozhodovaly ceny kádrů účastníků šampionátu, neměli by Češi šanci ani na postup ze skupiny. Jenže ve fotbale naštěstí rozhoduje i něco jiného, a tak Souček a spol. nebudou bez nadějí ani proti Anglii, nejdražšímu týmu Evropy. Podívejte se na srovnání mužstev podle průměrné hodnoty jednotlivých týmů, jak je nastavil odborný server Transfermarkt.de.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy