Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura

Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura
Italové jsou novými mistry Evropy. A kdo je viděl - a zejména slyšel - při přehrávání hymny před kterýmkoliv zápasem, mohl tento titul Chiellinimu a spol. jen těžko nepřát. Bájní následovníci vojevůdce Scipia nejen do zpěvu Fratelli d'Italia dali vše.
Na mistrovství Evropy jako již tradičně nechyběli ani Češi. A i díky nasazení Vladimíra Coufala dokráčeli až do čtvrtfinále, kde je vyřadilo dánské překvapení turnaje.
Následně smetli Chorvatsko 5:3 a málem vyřadili i pozdější šampiony Italy, se kterými padli až na penalty. Na snímku vidíte španělského kapitána Jordi Albu, kterého si takto před penaltami dobíral italský kapitán Giorgio Chiellini.
Italové ukázali své mistrovství i v zápase s Belgií, která zase jednou nepotvrdila roli favorita. S Itálií prohrála 1:2, přičemž taktici z Apeninského poloostrova zdržovali v závěru tak mistrovsky, že z posledních 21 minut se čistého času hrálo jen devět.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
13. 7. 2021 6:12
11 měst hostilo od 11. června do 11. července odložené mistrovství Evropy ve fotbale. Vyhrála ho Itálie, ale odehrálo se toho mnohem víc. Přesvědčte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy