Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí

mar mar
12. 7. 2021 1:13
Finále mistrovství Evropy ve fotbale provázely násilnosti přímo na stadionu ve Wembley. Uvnitř arény došlo k potyčkám. Část fanoušků se navíc násilím dostala na zápas Itálie s Anglií bez lístků, potvrdila britská policie, která zatkla 49 lidí.
Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí | Video: Reuters

Už před utkáním se střetli fanoušci a pořadatelé, kteří společně s policií čelili snahám diváků bez lístků dostat se na finálové utkání. To se nakonec malé skupině anglických příznivců skutečně podařilo.

Bloger Paul Brown zachytil, jak fanoušci překonávají turnikety a překážky a pronikají na stadion. "Chybělo tam více lidí od policie," řekl následně pro BBC.

"V dalších snahách vniknout na stadion se nám dařilo fanouškům zabránit," uvedla londýnská policie v prohlášení. Podílela se i na vyvádění vetřelců bez lístků ze stadionu.

Ve stejné chvíli se další příznivci snažili proniknout bez vstupenek i do fanzóny na Trafalgarském náměstí. Během utkání se pak začalo sociálními sítěmi šířit video z útrob stadionu, kde jsou někteří diváci napadáni.

V nepřehledné situaci lze vidět i útoky na hlavu ležícího člověka. Nepokoje provázely i dění v ulicích, často v okolí oficiálních fanzón, kde se koncentrovalo větší množství lidí. 

Policie kvůli násilnostem zatkla 49 lidí. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy