Kdepak domů, pohár pro mistry Evropy nabral směr Řím

Kdepak domů, pohár pro mistry Evropy nabral směr Řím
Italové slaví první zlato na velkém turnaji od mistrovství světa 2006, evropskými šampiony se stali už v roce 1968.
Smutní Angličané po finále ME 2020
Zápas nenarušilo ani to, když na trávník vběhl výtržník a zamířil až k penaltovému rozuzlení.
Italská fanynka před finále ME 2020 Itálie - Anglie
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
12. 7. 2021 1:04
Prohlédněte si fotografie z finále Eura, v němž fotbalisté Itálie až po penaltovém rozstřelu porazili ve Wembley domácí Anglii.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy