Německo U21
33. Sejk
87. Vitík
70. Stiller

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z Eura fotbalistů do 21 let v rámci skupiny C mezi Českem a Německem. Zápas začíná v neděli 25. června v 18 hodin.

Česká reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy porážkou, když nestačila na Anglii. Národní tým odehrál dobrý první poločas, v němž proti aspirantovi na medaili uhrál bezbrankovou remízu. Ovšem dvě minuty po změně stran se prosadil Ramsey a od té doby Angličané duel ovládali. Lvíčatům už se nepovedla najít odpověď, a tak je v nastavení ještě potrestal Smith-Rowe.

Překvapivý výsledek nabídlo střetnutí mezi Německem a Izraelem, kdy si oba soupeři připsali po bodu. Izrael poslal do vedení ve dvacáté minutě Turgeman. Avšak našim západním sousedům se podařilo během šesti minutách vyrovnat, když se radoval Bisseck. Německo mohlo litovat zahozených šancí, ale především dvou pokutových kopů.

Česko

Tři změny v základní sestavě, od začátku dostávají šanci Fukala, Valenta a Karabec.

1.

Zápas začal.

2.

Čeští fotbalisté vstoupili do utkání v červených dresech, fotbalisté Německa zvolili pro druhé utkání skupiny bílé dresy.

3.

Už to vypadalo, že by se mezi třemi protihráči mohl dostat k zakončení uvnitř vápna Vasil Kušej, nakonec se defenziva včas stačila zformovat.

4.

Dlouhé autové vhazování poslal Adam Gabriel až do pokutového území, odražený balón hrál Adam Karabec hlavou jenom ke konkurentovi.

5.

Zajímavou technickou střelou se zpoza oblouku za velkém vápnem prezentoval Josha Vagnoman, balón propadl těsně vedle pravé tyčky.

6.

Příliš dlouho otálel s balónem u kopaček Václav Sejk. Vůbec nevěděl o Yannu Aurelu Bisseckovi, jenž k soupeři přiběhl a balón mu odpálil od nohy.

7.

Parádní nákop za obranu dostal Vasil Kušej. Po ne úplně ideálním zpracování se dostal do těžkého úhlu, dobře provedenou střelou na Atubolua nevyzrál.

8.

Nadvakrát, ale přece Adam Gabriel posunul balón na střed k Adamu Karabcovi, ten zkompletoval přenesení doleva obloučkem na Fukalu.

9.

Pod tlakem chtěl Adam Gabriel vybojovat alespoň rohový kop. Neuspěl, právě od něj se balón odrazil mimo hrací plochu.

10.

S malou domů si Noah Atubolu poradil bez problémů, nelámal si hlavu se zakončením a z první odkopával k polovině hřiště.

11.

Centr zleva Adam Karabec chytře prodlužoval za sebe a velká škoda, že těsně před Václavem Sejkem na míč dosáhl vyskočivší Tom Krauss.

12.

Průnikovou přihrávku za obranu dostával Václav Sejk, který nabral vysokou rychlost, avšak nedokázal natlačit tělo před Joshu Vagnomana.

13.

Defenzivní povinnosti na jedničku splnil Martin Vitík, pohlídal si centr od pravé lajny a hlavou odvrátil balón mimo velké vápno.

14.

Nebezpečná standardka pro naše západní sousedy. Nedovoleným způsobem hrál Václav Sejk, ve vzdušném souboji fauloval Keitela.

15.

Fantastický Vítězslav Jaroš! Angelo Stiller zakroutil hrací předmět dokonale k levé tyči, ovšem český brankář s touto volbou zakončení počítal a konečky prstů levé ruky kulatý nesmysl vyškrábl na roh.

16.

Tlak německé reprezentace pokračoval rohovým kopem. Tentokráte si Vítězslav Jaroš dvakrát jistý nebyl, nadvakrát ale přeci jen míč schoval do rukavic.

17.

Tom Krauss podpořil ofenzivní složku mužstva, ale nebylo to ku prospěchu celku, protože dostal přihrávku do ofsajdové pozice.

18.

Kapitán Jan Žambůrek na polovině hřiště obral Krausse, načež středem posunul balón na Vasila Kušeje, tomu nevyšlo zpracování.

19.

První českou střelu na bránu si můžeme odškrtnout. Adam Gabriel si zprava navedl míč na střed a za velkým vápnem vystřelil slabší levačkou, ale slabě přímo doprostřed brány, takže brankář s přehledem zakročil.

20.

Neúspěšně si Luca Netz vytvářel na levé lajně prostor k centru. Skvělou práci odvedl Adam Gabriel, když polovysoký centr zblokoval do zámezí.

21.

Češi přežili i druhou velkou příležitost Němců! Vitíkem tečovaný pokus Vagnomana vykopl Jaroš vyrazil pravou rukou, dorážka Schadeho ze středu vápna zamířila mimo tři tyče.

22.

Útočný faul odpískán Václavu Sejkovi, který si při výskoku počínal nedovoleným způsobem, Keitela pravou rukou neúmyslně zasáhl do obličeje.

23.

Lukáš Červ už fauloval na obranné polovině, pozdě přiběhl do souboje s Ngakamem, jemuž bolestivě stoupl na pravou nohu.

24.

Centr směřoval na hranici velkého pokutového území, kde kraloval Martin Vitík, balónu si momentálně užívají čeští fotbalisté.

25.

Ze střední vzdálenosti vypálil Jessic Ngankam. S přispěním teče jednoho z bránících hráčů míč vyletěl o velký kus vedle Jarošovy svatyně.

26.

Bojovnost nelze Adamu Karabcovi upřít, nicméně český mistr s pražskou Spartu roh nezískal, Yann Aurel Bisseck jej podržel na zádech.

27.

Pravý obránce Adam Gabriel dostal od Denise Huseinbašiče bolestivý nákop do oblasti paty. Dokonce je potřeba ošetření a obstříknutí postiženého místa.

28.

Adam Gabriel odkulhal za postranní čáru. Nezbývá než doufat, že bude moci v zápase pokračovat, zatím totiž patří k nejlepším hráčům na trávníku.

29.

To je škoda! Atubolu si vůbec neporadil s malou domů a napálil Sejka, od nějž se balón odrazil na střed vápna, kde s střeleckou pozici vypracoval Adam Karabec, technický pokus směřující k pravé tyči brankář vyrazil rukama, čímž napravil počáteční zaváhání.

30.

Němci nikam nespěchají a kombinují kolem poloviny hřiště. Češi si dávají pozor hlavně na to, aby nepostili favorita do vápna.

31.

S notnou dávkou štěstí, ale přece Adam Karabec dokázal propasírovat míč do vápna k Matěji Valentovi, jehož přízemní ránu Atubolu schoval v rukavicích.

32.

Včas Luca Netz pochopil, že se musí vrátit. Doběhl Adama Gabriela a o hrací předmět jej čistě odzbrojil bez větších komplikací.

33.

Zhruba osmnáct metrů od brány napřáhl Josha Vagnoman, dobře postavený Lukáš Červ nohou zblokoval míč na rohový kop.

33.

Češi střílí ohromně důležitý vedoucí gól! Svěřenci trenéra Suchopárka se ubránili rohu soupeře, načež nastartoval motory Vasil Kušej, od polovině hřiště dosprintoval levou stranou do šestnáctky, odkud dokonale naservíroval balón před bránu VÁCLAVU SEJKOVI, tomu stačilo nastavit pravačku a trefit prázdnou bránu.

35.

Znovu na sebe strhnul pozornost Václav Sejk, který chtěl průnikovou přihrávku mezi dva protihráče, ale s přehledem ji zastavil Netz.

36.

Němcům se zatím směrem dopředu nedaří. Luca Netz sice centrem od levé lajny našel Angela Stillera, střelu ovšem s velkou klikou zblokoval Robin Hranáč.

37.

Vysoký centr zprava byl snadným soustem pro Vítězslava Jaroše, ten vyběhl z brankové čáry a kulatý nesmysl sebral do rukavic.

38.

První žlutou kartu střetnutí obdržel Tom Krauss, který neodhadl směr kličky Adama Karabce, jehož obratem podsekl.

39.

Chyběl kousíček! Sám faulovaný Adam Karabec centrem nastřelil Matěje Valentu, před nímž byla prázdná brána, ofenzivně laděný fotbalista ale hrudí bohužel usměrnil hrací předmět těsně vedle pravé tyče.

40.

Nepovedený německý útok. Henning Matriciani přecenil rychlostní schopnosti Jessica Ngankama, ten se marně snažil udržet balón ve hře.

41.

Aktivní Adam Karabec ukázkově přenesl hru doleva na Fukalu, který zpracoval míč do zámezí, přitom neúmyslně skopl praporek.

42.

Také druhá žlutá karta míří do německých řad. Pěkně zblízka si i prohlédl Yannik Keitel, když ještě na útočné polovině zezadu podrazil rozbíhajícího se Vasila Kušeje.

43.

Vítězslav Jaroš vystartoval mimo velké vápno proti nákopu za obranu a poradil si s velkým štěstím, protože balón poslal do zámezí odrazem o presujícího Ngankama.

44.

Lvíčata ubránili další standardku. Po centru od pravé lajny se Jessic Ngankam provinil útočným faulem.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45.+1

V závěru úvodního dějství vybojoval Vasil Kušej rohový kop nastřelením Jessica Ngankama. Po centru Karabce hlavičkoval Robin Hranáč vedle pravé tyče.

45.+2

Konec prvního poločasu.

První poločas vyšel lvíčatům dokonale, nad obhájci titulu si zaslouženě vytvořili těsný náskok 1:0. Doposud jediná gólová akce se datuje do 33. minuty, kdy po ubráněném rohu soupeře Kušej z poloviny hřiště sprintoval až do vápna soupeře, odkud přihrál na střed před prázdnou bránu Václavu Sejkovi. Velkou šanci navýšit náskok měl o pár minut později Matěj Valenta, hrudí však zakončoval vedle pravé tyče. Největší šanci Němců měl střelou z přímého kopu Stiller, Jaroš se blýskl skvělým zákrokem levou rukou.

46.

Německý trenér udělal pro druhý poločas dvě změny. Do hry už se nezapojí Tom Krauss, Yannik Keitel a Jessic Ngankam, novými tvářemi jsou Faride Alidou, Eric Martel a Nelson Weiper.

47.

Příliš dlouho na polovině hřiště váhal s míčem u nohy Jan Žambůrek, nakonec jej čistě obral o balón nově příchozí Nelson Weiper.

48.

Huseinbašić centroval od pravé lajny. Jednalo se nepovedený centr, který se ovšem nebezpečně snášel do brány, Jaroš naštěstí byl na svém místě.

49.

Po faulu na Karabce kopal tentýž hráč volný přímý kop. Našel Václava Sejka, tomu však pomezní rozhodčí správně odmával ofsajd.

50.

Němci se snaží soupeře uspat trpělivou kombinací. Vyměňují si hrací předmět kolem poloviny hřiště, vlastní vápno mají Češky pokryté velmi dobře.

51.

Proti pravidlům hrál Lukáš Červ, jenž v blízkosti poloviny hřiště fauloval Schadeho a vysloužil si žlutou kartu.

52.

Angelo Stiller vyzkoušel přímou střelu na bránu. Ta se mu ale vůbec nepovedla, dlouho letící balón s přehledem sebral brankář Jaroš.

53.

Jan Žambůrek ve spolupráci s Vasilem Kušejem vybojoval autové vhazování, Yann Aurel Bisseck neúspěšně zkoušel kulatý nesmysl udržet ve hře.

54.

Druhý ostřejší faul v krátkém časovém sledu udělal Martel. Od arbitra už si vysloužil varování, další jeho faul by mohl být oceněn žlutým kartónkem.

55.

Ačkoli centr od pravé lajny letěl dlouho, tak si Kevin Schade dokonale načasoval výskok a hlavičkoval k pravé tyči, Jaroš ne poprvé podržel český tým.

56.

Znovu na sebe upnul pozornost Vítězslav Jaroš, když zachytil centr od praporku a bleskově rozehrál na Vasila Kušeje, jehož zradilo zpracování.

57.

Vysoký presink se vyplatil Adamu Karabcovi, jenž zezadu dokonale zaskočil Lucu Netze, ten hasil nebezpečí za cenu faulu.

58.

Navýšení náskoku se nekoná. Žambůrek si tak dlouho dával přednost s Fukalou, aby nakonec míč uzmul Josha Vagnoman.

59.

Česko teď mělo velké štěstí, protože Martin Vitík podskočil centr, Weiper přes něj naštěstí vůbec neviděl, a proto mířil hlavou nepřesně.

60.

Martin Vitík hrál nepovedenou hlavičku za sebe. Robin Hranáč skvěle vytlačil Weipera na jeho slabší levačku, s kterou si Jaroš věděl rady.

61.

Středem nastartoval motory Adam Karabec. Příliš daleko nedoběhl, protihráče tělem odclonil Yann Aurel Bisseck.

62.

Narážečka středem hřiště Německu nevyšla. Dobré čtení hry ukázal Adam Gabriel a zpětný pas na Weipera získal pro sebe.

63.

Slibně se rozvíjejí český protiútok zastavil hvizdem Eskas a faulujícím Faridemu Alidouovi udělil kartónek žluté barvy.

64.

Zmatky ve vlastním vápně končí rohovým kopem našich západních sousedů. Zaváhání si neodpustil Vítězslav Jaroš, jenž určitě mohl kulatý nesmysl zalehnout ve hře, ne až za čárou.

65.

Od praporku centroval Stiller. Našel prostor, kde se pohyboval osamocený Jan Žambůrek, ten zdárně odvrátil balón mimo velké vápno.

66.

Na řadu přichází první české střídání. Odpracováno má Jan Žambůrek, důvěru od kouče Suchopárka dostává pro zbylé minuty Filip Kaloč.

67.

Nepříjemný šlapák utržil Lukáš Červ. Ani jeden rozhodčí jej neviděl, hra pokračovala dál a Weiper kličkou neuspěl proti Vitíkovi.

68.

Ofenzivní složku mužstva podpořil Luca Netz. Z dvaceti metrů natáhl k ráně z dvaceti metrů, cílové zařízení minul výrazným způsobem.

69.

Naši západní sousedé v posledních minutách vyvíjí na český výběr čím dál tím větší tlak. Centr z pravé strany odvrátil Robin Hranáč.

70.

Bohužel, je vyrovnáno! Příliš mnoho volného prostoru dostal na hranici pokutového území ANGELO STILLER, který si kličkou do protipohybu Hranáče ještě vylepšil palebnou pozici a levačkou vystřelil nechytatelně těsně nad zemí k levé tyčce.

72.

Krásnou prostrkávačku do vápna dostával Václav Sejk, jemuž bohužel nevyšel první dotek, pro balón si vyběhl Atubolu.

73.

Dvojí střídání Česka. Po velmi dobrém výkonu opouštějí trávník Vasil Kušej s Adamem Karabcem, hru plánují oživit Matěj Jurásek a Pavel Šulc.

74.

S problémy, ale přece si Vítězslav Jaroš poradil s centrem od pravé lajny, následně vykopával až na útočnou polovinu.

75.

Volnější prostor se ve středu otevřel před Filipem Kaločem, jenž vyslal tvrdou ránu levačkou do jediného blokujícího Vagnomana.

76.

Do vysokého centru zprava se trefil Václav Sejk, ale zakončoval už při dopadu k zemi, slabou hlavičku Atubolu snadno udržel v rukavicích.

77.

Po čtyřech minutách pobytu na hřišti inkasoval katu žluté barvy Matěj Jurásek za odstrčení Matricianiho. Přísné rozhodnutí.

78.

Česká reprezentace si určitě je vědoma, že ani remíza není vůbec špatným výsledem. Vítězslav Jaroš otálel s odkopem tak dlouho, až arbitrovi Eskasovi přetekl pohárek trpělivosti a brankáři udělil žlutou kartu.

79.

Individuálně si věřil Denis Huseinbašić, který měl v plánu proniknout mezi dvěma konkurenty, přičemž ztroskotal na Robinu Hranáčovi.

80.

Trenér Suchopárek dělá poslední zásahy do sestavy. Závěrečnou zhruba čtvrthodinku si na trávníku pobudou Kryštof Daněk s Davidem Pechem, odstoupili Matěj Valenta a Lukáš Červ.

81.

Velká škoda, že Kryštofu Daňkovi ve snaze o zpracování propadl míč mezi nohama, čímž celou akci zbrzdil a soupeř stihl srovnat defenzivní linii.

82.

Hodně odvážně si počínal Kryštof Daněk, když při dalším kontaktu s balónem patičkou posunul míč k Pechovi a presujícího Stillera tímto řešením dokonale zaskočil.

83.

Pavel Šulc ještě na dlouhou nohu posunul míč na Václava Sejka, překvapený forvard vracel balón za sebe, navíc k nohám protihráče.

84.

Máme tu německé střídání. Končí autor vyrovnávací trefy Angelo Stiller, posílení ofenzivy si kouč Di Salvo slibuje od Noaha Weisshaupta.

85.

Uvnitř pokutového území skončil na trávníku Adam Gabriel. O faulu nemohla být řeč, Yann Aurel Bisseck si počínal v rámci pravidel.

86.

Čím dál tím více frustrovaným Němcům nyní ještě více naložil arbitr Eskas, neboť odpískal útočný faul vysoko napadajícímu Schademu.

87.

Tento gól může mít cenu zlata! Po rohovém kopu Matěje Juráska si našel balón stoper MARTIN VITÍK, jehož tečovaná rána doputovala k levé tyči a Atubolu se jenom díval. Jak vidno, tak může fungovat i souhra mezi Sparťanem a Slávistou!

89.

Skvělý Martin Vitík i v defenzivě. Už to vypadalo, že Noah Weisshaupt bude zakončovat z ideální pozice uvnitř vápna, ale český stoper za pět minut dvanáct přispěchal s perfektním obranným zákrokem.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.

90.+1

Muž posledních minut, to je Martin Vitík! Uvnitř šestnáctky si dělal prostor Kevin Schade, skluzující stoper pražské Sparty srazil hrací předmět mimo cílové zařízení.

90.+2

Německý tlak je obrovský. Z úhlu hlavičkoval Schade jenom do protihráče, dorážka Noahu Weisshauptovi vůbec nevyšla.

90.+3

Po centru od rohového praporku skákal na hranici malého vápna úplně osamocený Kevin Schade, naštěstí balón podskočil.

90.+4

Na jedničku si Vítězslav Jaroš načasoval vyběhnutí proti centru od pravé lajny, míč zalehl na hrací ploše, a poté bezhlavě odkopl na útočnou polovinu.

90.+5

Po centru Lucy Netze hlavičkoval Yann Aurel Bisseck ve velkém záklonu a mimo tři tyče. Vítězslav Jaroš bude odkopávat od brány a určitě nebude nikam spěchat.

90.+6

Martin Vitík si poradil zkušeně, když hlavou dokázal přistrčit balón do rukavic brankáře Jaroše. Probíhají poslední vteřiny nastaveného času.

90.+6

Německá reprezentace ještě kopala rohový kop, z nějž ale vyrovnání nedosáhla, po centru Alidoua hlavičkoval Yann Aurel Bisseck vysoko nad bránu.

90.+7

Konec zápasu.

Lvíčata dosáhla skvělého úspěchu, když ve druhém skupinovém zápase skupiny C porazili obhájce titulu Německo 2:1 a ve středu si zahrají o postup s Izraelem, přičemž k postupu bude stačit i remíza.

Důležitý první gól vstřelil ve 33. minutě Václav Sejk, jenž skóroval do prázdné brány po perfektní individuální akci Kušeje. Jednu z mála chyb Česka v defenzivě Němci bez milosti potrestali v 70. minutě, kdy z hranice velkého vápna skóroval ránou k levé tyči Angelo Stiller. Rozhodující moment střetnutí přišel v 87. minutě, kdy si po centru Juráska od praporku našel míč Martin Vitík a tečovanou střelou dostal míč za záda bezmocného gólmana, obhájce zlata na již na druhý inkasovaný gól odpověď nenašel.

Svěřenci kouče Suchopárka mají po dvou zápasech na kontě tři body, což znamená, že k jistotě postupu stačí ve středu remizovat s Izraelem. Němci zůstávají na jednom bodu a jejich postup je spíše v rovině teorie, potřebují porazit zatím stoprocentní Anglii a zároveň doufat ve výhru Izraele nad Českem.