Chvíle hrůzy na Euru. Dánská hvězda bojovala na hřišti o život, utkání se ale dohrává

Aktualizováno 12. 6. 2021 20:20
Dánský fotbalista Christian Eriksen zkolaboval v závěru prvního poločasu utkání fotbalového mistrovství Evropy proti Finsku a lékaři bojovali o jeho život. UEFA potvrdila, že už je Eriksen ve stabilizovaném stavu. Zápas se dohrává.

Ve 42. minutě utkání, které v Kodani zahajovalo skupinu B, vhazovali Dánové za bezbrankového stavu aut. Míč mířil k Christianu Eriksenovi, největší hvězdě týmu, jenže ten padl náhle bezvládně k zemi.

Hráči i rozhodčí okamžitě gestikulovali, aby přiběhli lékaři, kteří začali bojovat o život devětadvacetiletého záložníka Interu Milán včetně masáže srdce.

Na hřišti se objevila i hráčova přítelkyně Sabrina, s níž má dvě děti ve věku tři a jeden rok. Utěšovali ji brankář Kasper Schmeichel a kapitán Simon Kjaer.

Po zhruba 10 minutách Finové zamířili do kabin, po nich zdravotníci odvezli Eriksena na nosítkách. V tu dobu byl již při vědomí a reagoval na podněty.

Stanice beINSPORTS poté informovala, že je fotbalista ve stabilizovaném stavu a byl převezen do kodaňské nemocnice. To vzápětí potvrdila i UEFA.

UEFA po krizové schůzce rozhodla, že se zápas dohraje, restartován byl ve 20.30. Podle prohlášení UEFA o to požádaly oba týmy.

"Kdyby se tohle stalo mému spoluhráči, rozhodně bych neměl mentální nastavení na to, aby zápas pokračoval. UEFA by měla zápas přesunout na jiný den," citovala BBC bývalého útočníka irské reprezentace Clintona Morrisona.

Druhý zápas skupiny B v Petrohradu mezi Belgií a Ruskem začne podle plánu ve 21:00.

“Jsem v šoku.” Po kolapsu dánského fotbalisty Christiana Eriksena fanoušci plakali na tribunách. | Video: Associated Press