FOTO Střely 0/0 a 8 faulů. Statistiky Baroše a dalších Čechů

FOTO Střely 0/0 a 8 faulů. Statistiky Baroše a dalších Čechů
Během 149 minut, které Baroš na hřišti strávil, navíc stihl hned osmkrát faulovat hráče soupeře. V této statistice je v čele celého Eura.
Baroš tak jen z povzdálí může přihlížet úspěchům Václava Pilaře. Ten je s pěti střelami na bránu (sedm celkem) třetím nejpilnějším střelcem na turnaji (vede s osmi ranami na branku Cristiano Ronaldo).
Ovšem fauluje nejen Milan Baroš. Češi jako celek vedou statistiku nejvíce faulujících týmů na turnaji. Za dva zápasy nastřádali 41 nedovolených zákroků (a tři žluté).
Naopak nejfaulovanějím českým hráčem je Theodor Gebre Selassie, jehož soupeři v uplynulých dvou utkáních nedovoleně obírali o míč čtyřikrát.
Foto: Eduard Erben
Sport Jakub Šafránek Sport, Jakub Šafránek
15. 6. 2012 6:00
Projděte si některé zajímavé statistiky českého týmu na mistrovství Evropy ve fotbale.

Projděte si některé zajímavé statistiky českého týmu na mistrovství Evropy ve fotbale. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy