Ještě gól a Pilař bude do smrti jezdit vlakem zdarma

Zdeněk John
13. 6. 2012 6:30
Tím, že dal už druhý gól, na sebe Pilař přitáhl velkou pozornost.
Obdivujte mne? Kdepak, gesto Václava Pilaře je čistokrevná radost nad druhým gólem
Obdivujte mne? Kdepak, gesto Václava Pilaře je čistokrevná radost nad druhým gólem | Foto: Reuters

Vratislav – Před Eurem se to zdálo jako zhola nemožná věc, ale najednou k ní má Václav Pilař blízko. Může nadosmrti jezdit vlakem zadarmo, a to dokonce v luxusní třídě, pokud se na šampionátu trefí ještě jednou do soupeřovy sítě.

Nabídka od multimilionáře

Jeden z tuzemských multimilionářů a majitel dopravní společnosti Leoexpress Leoš Novotný nabídl, že českému hráči, který na Euru vsítí tři nebo více gólů, věnuje doživotní jízdenku v jeho vlacích. Pilař dal v zápase s Řeckem vítězný gól a byl to už jeho druhý zásah. Hradecko-plzeňský mrňous – nyní už na cestě do bundesligy - byl autorem i jediné branky do sítě Ruska.

„Jo, šel jsem tam hodně natvrdo a měl jsem i štěstí. Trefil jsem to kolenem,“ popisoval po zápase Pilař moment, kdy v šesté minutě zápasu Česko – Řecko skóroval. Od lajny centroval Gebre Selassie, míč podběhl pod rukou řeckého gólmana a na malém vápně vyhrál hbitý český střízlík přetlačovanou s řeckými náhradními stopery.

Pilař ve společnosti střelců

Tím, že dal už druhý gól, na sebe Pilař přitáhl velkou pozornost. Na Euru se povedlo zatím pouze Rusovi Dzagojevovi dát tři branky, dvě jako Pilař mají ještě Ševčenko a Chorvat Mandžukič. Pravda, jim se to povedlo hned v úvodních střetnutích a druhá utkání mají ještě před sebou.

Na vlakovou jízdenku mu stačí už jen jedna trefa, ale aby překonal střelecký rekord Milana Baroše (pět branek na Euro 2004, kde se nyní neoblíbený vigantický rodák stal nejlepším střelcem), musel by Pilař přitlačit. Při současném tempu (co gól, to zápas) by Baroše pokořil jen v případě českého postupu do finále. Zdá se to nereálné.

Pilař netajil, jak pro něj byl zápas emotivní. "Po zápase vždycky spím, dnes to nebude jinak. Ale v hlavě budu mít lepší myšlenky než po Rusku," usmíval se podle agentury ČTK. Ze svého druhého gólu měl větší radost než při páteční premiéře. Tentokrát byl totiž vítězný.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy