5. 4. 2009 19:48
Wolfsburg - Bayern Mnichov 5:1
Edin Džeko zase řádil
Edin Džeko zase řádil | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu potvrdili skvělou jarní formu ve šlágru šestadvacátého kola Bundesligy, když v sobotu rozstříleli Bayern Mnichov 5:1.

"Vlci" tak využili zaváhání do soboty vedoucí Herthy, která doma prohrála s Dortmundem 1:3, a posunuli se do čela tabulky.

Famózní střeleckou formu i tentokrát potvrdil Bosňan Edin Džeko, jenž po gólech za reprezentaci tentokrát přidal dva v klubovém dresu. Dvakrát se trefil i Džekův parťák z útoku Grafite a oba potvrdili, že Wolfsburg má nejproduktivnější útočnou dvojici v celé soutěži.

Fenin se po flámu zranil! Při tréninku si zlomil žebro
Džeko ohromil Anglii. Po Arsenalu ho chce i Sunderland

Kouč Felix Magath, jenž dal ve středu obrany opět důvěru Janu Šimůnkovi, si tak může vychutnávat nečekaně vysoký triumf proti svému bývalému klubu.

Na góly si při tom diváci museli počkat až do závěru první půle, kdy na úvodní trefu domácího Gentnera bleskově odpověděl z dorážky Toni.

V závěrečné pětadvacetiminutovce však domácí Bayern doslova zválcovali. Džeko naszázel obě trefy během dvou minut. A v zápětí podobný kousek zopakoval i Grafite.

Hertha padla s Dortmundem

Po razantním nástupu do jara jakoby začínal docházet dech Herthě Berlín. V sobotu doma podlehla 1:3 spíše průměrnému Dortmundu a přerušila sérii deseti domácích vítězství. Potvrdila, že na tohoto soupeře v poslední době vůbec neumí a klesla z prvního na třetí místo.

Brankáře Jaroslava Drobného překonal po pětadvaceti minutách Švýcar Alexander Frei. Pak hosté přečkali šance Andreje Voronina, ale po změně stran přeci jen inkasovali, když na 1:1 srovnával Raffael.

Jenže Drobného následně překonal ještě Kehl a Valdez, jenž definitivně potvrdil výhru hostů.

Na druhou příčku se po zaváhání konkurentů posunul Hamburk, který s trochou štěstí porazil těsně na jaře odpadající Hoffenheim 1:0.

Rajnoch porážce nezabránil

Jediný gól domácích vstřelil v pětadvacáté minutě po sólu Trochowskiho záložník Pitoipa. Kapitán Hamburku David Jarolím si spravil chuť po neúspěchu reprezentace jen částečně. Až do 88. vedl svůj tým po boku Mickaela Tavarese k vítězství, jenže poté byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Z výhry Stuttgartu 2:1 nad Bochumí se může radovat i český záložník Jan Šimák, jenž odehrál posledních dvanáct minut.

Nastoupit nemohl naopak v duelu s Chotěbuzí útočník Martin Fenin, jenž si zlomil v tréninku žebro. Výborně jej však po dlouhodobé absenci nahradil Řek Nikos Liberopulos, jenž vstřelil vyrovnávací branku po úvodní trefě Rangelova.

Po změně stran se v dresu hostů dostal do hry Jan Rajnoch a byl u toho, když Steinhöfe vstřelil krátce po změně stran vítězný gól Franfurtu.

Tři body může nakonec slavit i Michal Kadlec, který svým výkonem pomohl k vítězství Leverkusenu na hřišti Kölnu 2:0.