Dortmund uštědřil debakl 5:1 Polákovu Wolfsburgu

5. 11. 2011 20:45
Vyhrály Brémy i Gladbach a dotahují se na Bayern
Dortmund, Brémy i Mönchengladbach ztrácejí na Bayern dva body
Dortmund, Brémy i Mönchengladbach ztrácejí na Bayern dva body | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu porazili ve 12. kole Bundesligy na svém hřišti Wolfsburg 5:1, posunuli se na druhé místo tabulky před svého odvěkého rivala Schalke a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí dva body.

Dva góly za obhájce titulu vstřelil německý reprezentant Mario Götze. Za hostující tým odehrál úvodních 40 minut český záložník Jan Polák, jenže poté byl vystřídán Alexandrem Hlebem, který ve druhém poločase zaznamenal jediný úspěch hostí.

Stejně bodů jako Dortmund mají i fotbalisté Werderu Brémy, kteří sice po poločase doma prohrávali s Kolínem nad Rýnem 0:2, jenže díky hattricku peruánského útočníka Claudia Pizzara skóre otočili na 3:2.

Krok s Dortmundem a Brémami udržel Mönchengladbach, který zvítězil na hřišti Herthy Berlín zásluhou dvou gólů Marka Reuse 2:1. Reprezentační obránce Roman Hubník zůstal po celý zápas jen na lavičce Herthy.

Pospěchova Mohuč ukončila dlouhou sérii bez výhry
Schweinsteiger si letos nekopne, zlomil si klíční kost

Poslední příčku tabulky opustili fotbalisté Freiburgu, kteří gólem z penalty v 93. minutě zvítězili na hřišti Norimberku 2:1. Celý zápas odehrál v obraně Freiburgu český obránce Pavel Krmaš, stejně jako útočník domácího týmu Tomáš Pekhart.

Zpět na 16. místo se však vrátili fotbalisté Hamburku, kteří remizovali na hřišti Leverkusenu 2:2. Pod novým trenérem Thorstenem Finkem tak remizovali i ve třetím zápase.

Leverkusen, v jehož dresu odehrál celý zápas Michal Kadlec, vedl sice už ve 20. minutě 2:0, nakonec však vedení neudržel. V dresu Hamburku odchytal celý zápas Jaroslav Drobný, na závěrečných osm minut nastoupil záložník David Jarolím.

Brémy - Kolín nad Rýnem 3:2 (49., 54. z pen. a 86. Pizarro - 3. Clemens, 45. Podolski), Dortmund - Wolfsburg 5:1 (12. a 78. Götze, 45. Kagawa, 61. Bender, 66. Lewandowski - 60. Hleb), Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:2 (18. Ramos - 33. a 55. Reus), Hoffenheim - Kaiserslautern 1:1 (33. Ibiševič - 73. Kouemaha), Norimberk - Freiburg 1:2 (32. Frantz - 34. Rosenthal, 90.+3 Cissé), Leverkusen - Hamburk 2:2 (5. Schürrle, 20. L. Bender - 34. Westermann, 58. Jansen).