Dortmund je podzimním mistrem, Schalke zdolalo Bayern

5. 12. 2010 20:05
Frankfurt - Mohuč 2:1, Wolfsburg - Brémy 0:0

Praha - Borussia Dortmund je podzimním mistrem bundesligy. Jistotu získala dvě kola před koncem podzimní části díky sobotní porážce druhé Mohuče na hřišti Frankfurtu. Fotbalisté Borussie navíc svojí dominanci potvrdili v neděli, kdy porazili Norimberk 2:0.

Mohuč nedokázala Frankfurt v nejvyšší soutěži porazit ani na sedmý pokus. O těsné výhře domácích rozhodl šest minut před koncem z penalty nejlepší bundesligový střelec Theofanis Gekas, který se trefil už potřinácté v sezoně. Český útočník Frankfurtu Martin Fenin do hry nezasáhl.

Zápas Bayern-Schalke nabídne fotbal jako operu
VIDEO Podolski kung fu kopem skolil ex-teplického Džeka

Nedaří se Hamburku, který podlehl Freiburgu 0:1 a venku prohrál už páté utkání za sebou. Pouze z lavičky porážku sledovali čeští hráči David Jarolím i brankář Jaroslav Drobný.

Dvě neproměněné penalty byly k vidění v souboji dvou trápících se mužstev Wolfsburgu a Brém. Nejprve v 75. minutě vychytal pokutový kop Torstena Fringse domácí brankář Benaglio, a o dvě minuty později kanonýr Edin Džeko přestřelil branku Brém.

Ve večerním šlágru kola dokázalo Schalke na domácí půdě porazit mnichovský Bayern. O svém vítězství rozhodlo ve druhé půli, kdy se trefil španělský středopolař Jurado a stoper Höwedes. Domácí zůstávají na patnáctém místě, obhájci titulu jsou sedmí a na vedoucí Dortmund ztráceji propastných sedmnáct bodů. Na třetí místo se naopak vyhoupl Bayer Leverkusen, jenž v neděli porazil Kolín nad Rýnem 3:2.

Frankfurt - Mohuč 2:1 (35. Russ, 84. Gekas - 42. Schürrle z pen.), Freiburg - Hamburk 1:0 (3. Cissé), Mönchengladbach - Hannover 1:2 (17. De Camargo - 73. Hanke, 75. Konan), Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (34. Harnik - 10. Salihovič), Wolfsburg - Brémy 0:0, Schalke - Bayern Mnichov 2:0 (58. Jurado, 67. Höwedes), Leverkusen - Kolín nad Rýnem 3:2 (21. Helmes, 55. Barnetta, 61. Reinartz - 27. Geromel, 65. Lanig), Norimberk - Dortmund 0:2 (23. Hummel, 88. Lewandowski).

1. Dortmund 15 13 1 1 37:9 40
2. Mohuč 15 10 0 5 26:16 30
3. Leverkusen 15 8 5 2 29:21 29
4. Hannover 15 9 1 5 22:23 28
5. Freiburg 15 8 0 7 20:23 24
6. Hoffenheim 15 6 5 4 29:19 23
7. Bayern Mnichov 15 6 5 4 23:17 23
8. Frankfurt 15 7 2 6 23:20 23