Chelsea selhala v poháru. Ancelotti: Byla to loterie

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
3. 12. 2009 12:23
Chelsea vypadla s Blackburnem Rovers po penaltách

Blackburn - Fotbalová Chelsea ve středu potřetí v nové sezoně prohrála, když ji z Carling Cupu po penaltovém rozstřelu vyřadil Blackburn. A trenéra "Blues" Carla Ancelottiho konec nadějí na ligový pohár mohl mrzet dvojnásob.

Chelsea totiž dokázala v zápase s Rovers nejprve otočit vývoj utkání a po dalším zvratu ve stavu, tentokrát ve prospěch týmu Sama Allardyce, zápas i v deseti hráčích opět vyrovnat a dovést až k penaltám.

V nich se ale radoval Blackburn, když své pokusy neproměnili za Chelsea Ballack a Kakuta, zatímco za Rovers neskóroval pouze Kalinič, což lze podle Ancelottiho připsat spíš na vrub štěstěny.

Chelsea senzačně končí v Carling Cupu. Vypadl i Arsenal
Wenger neunesl prohru s City, odmítl podat ruku soupeři

"Jsme hodně zklamaní," smutnil po zápase Ancelotti. "Ale penalty jsou loterie, která občas vyjde a občas ne. Důležitější je týmový duch," dodal kouč, podle nějž se Chelsea soustředí především na Premier League.

Trojité střídání Chelsea pomohlo, ale nakonec se jí stalo osudným

Aktuálně vedoucí tým ligy nastoupil do zápasu s Blackburnem v kombinované sestavě, do které italský stratég zařadil i několik mladíků, včetně Gaela Kakuty, kvůli němuž byla Chelsea potrestána nyní odloženým zákazem přestupů. Nenastoupil ani Petr Čech, kterého v zápase nahradil Hilário.

V první půli ovšem "Blues" nehráli dobře a prohráli ji 0:1. Ancelotti se o přestávce proto rozhodl k netradičnímu trojitému střídání, když na hřiště přišli Drogba, Kalou a Bruma, kteří nahradili Bellettiho, Deca a Johna Colea.

Před branku gólmana Reiny se soustavně tlačil Didier Drogba. Úspěšný však nebyl. | Foto: Reuters

"Risknul jsem to, není příliš obvyklé střídat o přestávce hned tři hráče. Nikdy předtím jsem to neudělal, ale cítil jsem, že potřebujeme změnu," prohlásil italský kouč.

A střídání hned přinesla své ovoce. Nejprve vyrovnal již po třech minutách na hřišti svým patnáctým gólem sezony Drogba a o další čtyři minuty později otočil utkání Kalou.

Jenže Emerton přidal v 64. druhý gól Blackburnu a srovnal na 2:2. O sedm minut později se ke smůle Chelsea zranil Kalou, kterého už ale kouč nemohl vystřídat, a tak "Blues" dohrávali utkání o deseti.

Ve druhé minutě nastavení navíc McCarthy z penalty upravil skóre na 3:2 pro Blackburn a zdálo se, že Chelsea už se na další zvrat nezmůže.

"Hráli jsme proti jedenácti a ukázali jsme skvělý přístup i týmového ducha. To je pro tým důležité," prohlásil Ancelotti, jehož tým nakonec v poslední minutě prodloužení Ferreirou srovnal na 3:3, ale v následném penaltovém rozstřelu neuspěl.

Chelsea čeká v sobotu další důležitý ligový zápas, v němž zavítá na půdu Manchesteru City, jenž si v Carling Cupu na rozdíl od Londýňanů ve středu zajistil postup do semifinále.