19. 8. 2007 19:10
Manchester City je v čele anglické ligy
Manchester United
Manchester United | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu ve druhém ligovém zápase jen remizovali bez zraněného Tomáše Rosického v Blackburnu 1:1. Obhájce titulu Manchester United nedokázal ani ve třetím ligovém kole vyhrát.

Kanonýři vedli v Blackburnu od 18. minuty gólem van Persieho, jenž zakončil akci po centru na malé vápno od Wlacotta. Ten před ním nezužitkoval ani Eduardo ani Fabregas.

Oproti středečnímu utkání na Spartě v předkole Ligy mistrů (0:2) se právě Walcott dostal do sestavy místo Rosického. Pro Chorvata Eduardo da Silvu byl zápas ligovou premiéru v dresu Arsenalu.

I ve druhém ligovém zápase Arsenalu chyboval gólman Lehmann, po jehož zaváhání padl vyrovnávací gól. Blackburnský David Dunn vyslal dvacet minut před koncem zápasu střelu z pětadvaceti metrů a brankář hostů ji vyrazil do břevna, odkud míč spadl za jeho záda.

Domácí dohrávali závěr utkání bez vyloučeného Nelsona. Arsenalu se v prvním poločase zranil kapitán William Gallas, jenž si v souboji se Santa Cruzem poranil kotník a musel střídat.

Emoce rozvířil stejně jako ve středu na Spartě Fabregas, jenž se dostal do klinče s Pedersenem. Arsenal nastoupil v sestavě Lehmann - Sagna, Touré, Gallas (24. Senderos), Clichy - Walcott (73. Bendtner), Flamini, Fabrégas, Hleb - Eduardo (65. Denilson), Van Persie.

United padli v derby, City vedou ligu

Po dvou remízách prohrál Manchester United v derby na hřišti City 0:1.

Slavnější United měli od začátku zápasu velký tlak, jenže po ojedinělé akci ve 30. minutě se radovali svěřenci Svena-Görana Erikssona. Z třiceti metrů napřáhl Brazilec Geovanni, střela se otřela o záda obránce Vidiče a od tyče se odrazila do branky United.

United pokračovali v náporu. Jejich ofenziva bez zraněných Rooneyho, Sahy a distancovaného Ronalda se nedokázala prosadit. Blízko gólu měl Vidič, jenže nastřelil břevno. Obrana City, za níž stál mladý gólman a syn slavného otce Kasper Schmeichel, neinkasovala.

Přečkala i obrovskou šanci Tevéze v poslední minutě zápasu. Schmeichel chyboval, nedosáhl na roh a argentinský forvard rybičkou hlavičkoval z bezprostřední blízkosti těsně vedle.

Manchester City je tak jedniným celkem Premier League, jenž ještě neinkasoval a má plný počet bodů.

První souboj sezony "velké čtyřky" skončil mezi Liverpoolem a Chelsea remízou 1:1. Poprvé v sezoně se prosadila nejdražší letní posila Liverpoolu Fernando Torres, když se zbavil v šestnáctce obránce Ben Heima a precizní střelou podél brankáře Petra Čecha se trefil ke vzdálenější tyči.

Přesto Chelsea dokázala udržet ligovou neporazitelnost trvající od 20. ledna. Ve druhém poločase srovnal z pokutového kopu Lampard.

Výsledky 3. kola: Manchester City - Manchester United 1:0 (31. Geovanni), Blackburn - Arsenal 1:1 (72. Dunn - 18. van Persie), Liverpool - Chelsea 1:1 (16. Torres - 62. Lampard z pen.).