Český bek vstřelil skvostný gól. Ovšem do vlastní brány

19. 8. 2010 17:30
Nešťastníkem byl český obránce Jan Lecjaks
Fotbalisté Partitanu se dočkali gólu zadarmo
Fotbalisté Partitanu se dočkali gólu zadarmo | Foto: Reuters

Praha - "Nádherný centr z levé stany, parádní střela levačkou z halfvoleje a gól! Míč končí v šibenici za zkoprnělým brankářem."

Tak nějak mohl znít komentář v přímém přenosu ze zápasu 4. předkola Ligy mistrů mezi Partizanem Bělehrad a bruselským Anderlechtem.

Jenže je tu jeden háček. Zmíněný střelec, levý obránce Anderlechtu Jan Lecjaks, vystřihl 'parádní' vlastňák.

Dvacetiletý český fotbalista, který v letošní sezoně nezasáhl do zápasů belgické ligy ani na minutu, se stejně jako před dvěma týdny v zápase 3. předkola objevil překvapivě v základní sestavě.

Navíc v 54. minutě ideálním centrem připravil první gól zápasu pro spoluhráče Gilleta. O čtyři minuty později však neuhlídal brazilského útočníka Partizanu Cléa a v 65. minutě přišla chvíle jeho osudového vlastence.

Plzeňský odchovanec se přitom snažil odvrátit míč na roh, jenže na poslední chvíli se rozmyslel, že jej odklidí svou silnější, levou nohou místo pravé a neštěstí bylo na světě.

Podívejte se na Lecjaksův vlastňák

Zaskočený Lecjaks se bezmocně vrhnul do sítě, poté spadl na zem a ukrýval obličej v dlaních. I když se jej snažili povzbudit jeho čeští spoluhráči z Anderlechtu Jan Polák a Ondřej Mazuch, Lecjaks nebyl k utišení a svůj zmar doplnil tím, že si přetáhl dres přes hlavu.

"To se může stát každému, třeba mně příští týden (v odvetě v Bruselu). Navíc Honza odehrál opravdu velký zápas," citovala ČTK Poláka.

Lecjakse však hned v další minutě zachránil maďarský spoluhráč z obrany Roland Juhász, který po kiksu brankáře Partizanu a přiklepnutí spoluhráče Kanua vyrovnal na 2:2.

Anderlecht si tak výrazně přiblížil postup do základní skupiny.