Slavii táhne náhradník. Raději bych hrál od začátku, připustil nejlepší střelec Mešanovič

David Janeczek David Janeczek
2. 10. 2016 0:53
Bosenský fotbalista Muris Mešanovič nastřílel v letošním ligovém ročníku už 5 branek, ale ani parádní bilance mu zatím nepomohla do základní sestavy Slavie.
Liga, Teplice-Slavia: Muris Mešanovič
Liga, Teplice-Slavia: Muris Mešanovič | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalovou Slavii táhne náhradník. Bosenský útočník Muris Mešanovič vystřelil v posledních dvou kolech Slavii šest bodů a pokaždé jako střídající hráč. V dnešním zápase proti Karviné přišel do zápasu po hodině hry a o necelých dvacet minut později rozhodl o nejtěsnějším vítězství 1:0.

"Dostal jsem se k míči po centru a věděl jsem, že mi brankář vyběhne, tak jsem se snažil míč trochu zvednout, ale brankář mě vychytal. K odraženému míči se dostal Milan Škoda a po jeho střele jsem se dostal znovu k zakončení. Vystřelil jsem bodlem co nejdřív. Naštěstí se to povedlo," popsal rozhodující moment zápasu střelec Mešanovič.

Nejlepší střelec a stále na lavičce

Přestože je Mešanovič s pěti góly suverénně nejlepším ligovým střelcem Slavie, tak šanci v základní sestavě dostal pouze jednou. A sám přiznává, že mu spíše vyhovuje hrát od začátku.

"Role žolíka není úplně to, co mám rád. Ale prostě tak teď nastupuji a snažím se týmu pomoci, když přijdu na hřiště. Myslím, že se mi teď daří a jsem za to rád. Hlavní je, že sbíráme body," malinko si postěžoval Mešanovič.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci přiznal, že by mohl Mešanovič dostat příležitost i od začátku. Naznačil však, že spíše ve dvojici s Milanem Škodou. Sám Mešanovič, ale věří, že šance v základní sestavě přijde.

"Nějak jsem to neřešil. Pracuju v tréninku tak, abych trenérovi ukázal, že na to mám. A když se rozhodne, že mě posadí na lavičku, tak to respektuji," uzavřel Mešanovič.

 

Právě se děje

Další zprávy