Rozhodčí se bál při zápase Slavie o život a odešel ze hřiště. Soudcoval i Douděra

2. 7. 2023 17:56
Trojice rozhodčích nedopískala přípravný zápas fotbalistů pražské Slavie proti Čenstochové. Arbitři opustili hřiště poté, co v 11. minutě vyloučený hráč polského mistra údajně vyhrožoval hlavnímu sudímu smrtí.
Zápas Slavie s Čenstochovou (incident s rozhodčími od času 22:10) | Video: Youtube.com

V 10. minutě zahráli slávisté v rakouském Welsu z vlastní útočné poloviny malou domů brankáři Kolářovi a plánovali, jak zkusí jiný ofenzivní výpad.

Rakouský rozhodčí Heiduck však zcela mimo proud dění zapískal a po vzrušených diskusích s fotbalisty polského mistra udělil červenou kartu Papanikolauovi.

Krátce nato se i s asistenty sebral a zamířil do kabin. Papanikolau mu údajně vyhrožoval smrtí a obavy o život měly být důvodem, proč muž s píšťalkou utkání předčasně ukončil.

Oba kluby se však dohodly, že zápas dohrají. Úlohy soudce se ujal manažer Čenstochové Kamil Waskowski. "Bez obav. Nejednalo se o debut populárního Waska v této roli," potvrzovala webová stránka Rakówa, že její funkcionář má rozhodcovskou licenci pro nižší soutěže.

Po jednom asistentovi dodal každý z týmů. "Na pomezní čáru se postavil na vlastní přání David Douděra," napsaly internetové stránky Slavie, kterak se krajní obránce nominoval do funkce muže s praporkem.

David Douděra jako pomezní rozhodčí:

Na trávníku dokonce zůstal i původně vyloučený Papanikolau.

Ve druhé půli se praporku za Slavii chopil Jan Sirotník, Douděra od 66. minuty naskočil do zápasu.

Slávisté nakonec polský celek, který před rokem vyřadili v posledním předkole Evropské konferenční ligy, porazili 2:1 zásluhou dvou branek Van Burena. Tu vítěznou vstřelil v první minutě nastaveného času.

Stejným výsledkem poté svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zdolali i aktuálního držitele izraelského titulu Maccabi Haifa.

Přípravná fotbalová utkání ve Welsu (Rakousko):

Slavia Praha - Raków Čenstochová 2:1 (0:0)

Branky: 64. a 90.+1 Van Buren - 53. vlastní Tijani. ČK: 10. Papanikolau (Čenstochová).

Sestava Slavie: Kolář - Masopust (66. Douděra), Bořil, Ogbu, Konečný - Dominik Pech (45.+6 Holeš), Oscar, Provod (77. Beran) - Lingr (77. Šmiga), Tijani (57. Jurečka), Van Buren. Trenér: Trpišovský.

Slavia - Maccabi Haifa 2:1 (1:1)

Branky: 10. Plavšič, 89. Šmiga - 6. Šuranov.

Sestava Slavie: Mandous - Kačaraba, Ousou, Kričfaluši (46. Vlček) - Tomič (70. Douděra), Ševčík, Hromada (70. Beran), Plavšič - Tecl (82. Hronek), Chytil (70. Šmiga), Hronek (57. Ogungbayi). Trenér: Trpišovský.