Řezníček nedal dvě penalty, Brno padlo s Pardubicemi. Zlínu teče do bot

14. 5. 2023 17:28
Ve skupině o udržení si dobrou pozici pojistili fotbalisté Ostravy, Jablonce a Teplic. Ve velkých problémech už je Zlín. Pardubice vyhrály v Brně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK / Ožana Jaroslav

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul se Slováckem bez branek. Pražané zůstali na čtvrtém místě o bod před dnešním soupeřem z Uherského Hradiště. Oba týmy nevyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži.

Pardubice vyhrály ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu v Brně 2:0. Ve 34. minutě otevřel skóre Martin Chlumecký a v nastavení přidal pojistku střídající Ladislav Krobot.

Domácí kanonýr Jakub Řezníček neproměnil v rozmezí šesti minut druhé půle dva pokutové kopy, obě střely mu chytil brankář Florin Nita. Hosté vyhráli venku po šesti zápasech a bodově srovnali krok se Zbrojovkou, na barážových příčkách mají čtyřbodový náskok na poslední Zlín.

Teplice porazily na svém hřišti Zlín 2:1, prodloužily sérii bez porážky na pět utkání a výrazně se přiblížily záchraně v nejvyšší soutěži. Domácí poslal do vedení v 18. minutě Daniel Fila, v 72. minutě srovnal Dominik Simerský, o sedm minut později ale rozhodl druhou trefou Fila. Dvanáctí Severočeši mají tři kola před koncem sezony náskok sedm bodů na barážové příčky, přímý sestup jim už nehrozí. Naopak "Ševci" ztrácejí na posledním místě už čtyři body na předposlední Pardubice.

"Skláři" po výhře nad Pardubicemi (1:0) zvládli na úvod nadstavby i druhé domácí utkání. Zlín potvrdil pozici nejhoršího týmu na hřištích soupeřů, venkovní sérii bez ligové výhry protáhl už na 30 zápasů. V Teplicích nezvítězil v 16. duelu po sobě.

Fotbalisté Jablonce remizovali s Ostravou 1:1. Severočechy poslal v 35. minutě do vedení z penalty Jan Chramosta, krátce po změně stran srovnal Brazilce Cadu. Baník sice v lize v Jablonci podevatenácté za sebou nezvítězil, ale v nejvyšší soutěži potřetí po sobě neprohrál a na čele skupiny mu k definitivě udržení chybí bod. Velmi blízko k záchraně jsou i třináctí Severočeši, byť v nadstavbě podruhé jen remizovali 1:1 a už osm kol naplno nebodovali.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy, skupina o titul:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Hurych - Orel (video). ŽK: Jindřišek - Daníček, Trávník. Diváci: 5812.

Bohemians: Jedlička (46. Valeš) - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (67. Beran), Kovařík - Matoušek (67. Hála), Prekop - Puškáč (57. Drchal). Trenér: Veselý.

Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Havlík, Trávník, Kalabiška (90.+1 Holzer) - Mihálik (81. Juroška), Petržela (90.+1 Brandner) - Vecheta. Trenér: Svědík.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy, skupina o záchranu:

Zbrojovka Brno - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 34. Chlumecký, 90.+5 Krobot. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf - Machálek (video). ŽK: Štěrba - Hlavatý, Nita. Diváci: 5218.

Brno: Berkovec - Nečas (87. Tijani), Štěrba, Endl, Koželuh (87. Hrabina) - Hlavica (46. Texl), Falta - Ševčík, Hladík, Alli - Řezníček. Trenér: Hašek.

Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Darmovzal - Sychra (63. Lima), Hlavatý (82. Tischler), Janošek (63. Jeřábek), Pikul (82. Vacek) - Černý (90. Krobot). Trenér: Kováč.

FK Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 35. Chramosta z pen. - 51. Cadu. Rozhodčí: Hocek - Paták, Caletka - Adámková (video). ŽK: Jovovič - Šehič, Hapal (trenér). Diváci: 2472.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Král - Šulc, Hübschman, Považanec, Souček - Černák (64. Jovovič), Chramosta (84. Patrák) - Sejk (90.+3 Ikaunieks). Trenér: Horejš.

Ostrava: Letáček - Sanneh (84. Jaroň), Bitri, Pojezný, Fleišman - Kaloč - Cadu, Buchta (70. Kuzmanovič), Miškovič, Plavšič (77. Šehič) - Tijani (70. Almási). Trenér: Hapal.

FK Teplice - Trinity Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Fila - 72. Simerský. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Slavíček - Kocourek (video). ŽK: Gning, Hora, Mareček, Mucha - Fantiš, Bartošák, Janetzký, Balaj. Diváci: 3513.

Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Hybš - Hyčka (64. Kučera), Jukl, Trubač, Mareček, Urbanec (81. Radosta) - Fila, Gning (70. Žák). Trenér: Frťala.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Bartošák (72. Kozák) - Janetzký, Hrubý (56. Balaj) - Vukadinovič, Slončík, Fantiš - Kovinič (46. Y. Dramé). Trenér: Vrba.