Plzeň načala kanonádu trefou od středového kruhu, Jihočechům dala pět gólů

13. 8. 2023 20:49
Fotbalisté Plzně zvítězili ve 4. kole Fortuna:Ligy na hřišti posledních Českých Budějovicích 5:2. Premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži se blýskl bývalý hráč domácích Pavel Šulc.
Pavel Šulc se na vítězství Plzně v Českých Budějovicích podílel hattrickem
Pavel Šulc se na vítězství Plzně v Českých Budějovicích podílel hattrickem | Foto: Tomáš Liška

Už v 8. minutě si po nepřesném odkopu Janáčka zpracoval míč Traoré a od středového kruhu přehodil nešťastného českobudějovického brankáře.

Dynamo ještě ani pořádně nevstřebalo fakt, že prohrává, a inkasovalo podruhé. Po Caduově centru Durosinmi na hranici ofsajdu posunul míč na Šulce, jenž zblízka nezaváhal.

Hosté mohli do přestávky navýšit vedení, ale nejprve velkou šanci nevyužil Bucha a stejný hráč poté trefil tyč.

České Budějovice si během první části nevypracovaly jedinou příležitost, přesto dokázaly snížit. Po Hejdově ruce v šestnáctce skóroval z penalty Jakub Hora. Proti Viktorii byl nařízen pokutový kop i ve čtvrtém ligovém utkání v ročníku.

Dynamo o naději na rychlé vyrovnání přišlo už ve 46. minutě, kdy Bucha po Kopicově přihrávce prostřelil Janáčka. V 72. minutě vstřelil další plzeňskou branku Šulc netradičně hlavou, chvíli nato snížil střídající Osmančík.

Dynamo za stavu 2:4 opticky ožilo, ale žádnou větší šanci už si nevytvořilo. Naopak v závěru při standardní situaci Plzně zahrál nesmyslně rukou Adediran a ve druhé minutě nastavení Šulc z penalty dokonal hattrick.

Jihočeši jako jediní v sezoně i počtvrté prohráli a se 17 inkasovanými góly mají jasně nejhorší defenzivu soutěže. Českobudějovičtí podruhé za sebou v lize utrpěli pětibrankový debakl, minule prohráli 1:5 v Hradci Králové.

Plzeňský tým v součtu se čtvrtečním triumfem 4:0 nad Gzirou v úvodním utkání 3. předkola Evropské konferenční ligy vyhrál ve čtvrtém soutěžním zápase po sobě a dobře se naladil na odvetu proti maltskému týmu, k níž nastoupí příští týden v Ta' Qali.

4. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:5 (1:2)

Branky: 45.+3 J. Hora z pen., 74. Osmančík - 10., 72. a 90.+2 z pen. Šulc, 8. Traoré, 46. Bucha. Rozhodčí: Volek - Vlček, Antoníček - Adámková (video). ŽK: Králik, Ondrášek, Čmelík - Šulc. Diváci: 4723.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal (68. Osmančík), Havel, Králik - V. Hora (46. Čmelík), J. Hora, Čermák, Trummer - Hellebrand (80. Hais), Suchan (46. Adediran) - Ondrášek. Trenér: Nikl.

Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Kopic (92. Holík), Bucha, Kalvach, Traoré (81. Vlkanova), Cadu (81. Jemelka) - Šulc - Durosinmi (70. Kliment). Trenér: Koubek.