Olomouc rozstřílela Mladou Boleslav a je třetí. Pardubice vezou bod z Ostravy

Aktualizováno 7. 10. 2023 20:02
Fotbalisté Sigmy Olomouc se vyhoupli na třetí místo. V 11. kole Fortuna:ligy doma přehráli Mladou Boleslav 4:0. Výhru slaví také České Budějovice a Slovácko. Bohemians remizovali bez branek se Zlínem, ostravský Baník se rozešel smírně s Pardubicemi.
Trenér Olomouce Václav Jílek slaví vítězství nad Mladou Boleslaví.
Trenér Olomouce Václav Jílek slaví vítězství nad Mladou Boleslaví. | Foto: ČTK

Za Sigmu se netradičně prosadili čtyři obránci - ve 26. minutě otevřel skóre Juraj Chvátal a po změně stran skórovali Ondřej Zmrzlý, Jakub Pokorný a Vít Beneš. Hosté od 72. minuty dohrávali bez vyloučeného Ondřeje Karafiáta.

Hanáci v nejvyšší soutěži bodovali s Boleslaví počtvrté za sebou. Sigma zvítězila po dvou kolech a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo. Boleslav naopak po třech ligových výhrách za sebou nebodovala a patří jí sedmá příčka.

Slovácko zdolalo Teplice 2:0 a porazilo Severočechy v nejvyšší soutěži posedmé za sebou. Týmu z Uherského Hradiště pomohlo k výhře vyloučení hostujícího Lukáše Marečka z 25. minuty, přesilovku krátce po změně stran využili Rigino Cicilia a Marek Havlík. Slovácko v neúplné tabulce poskočilo na čtvrtou příčku, Tepličtí po třech kolech nebodovali a jsou devátí.

Bohemians 1905 remizovali doma se Zlínem bez branek. "Ševci" premiérově v této sezoně nejvyšší soutěže udrželi čisté konto a v šestém venkovním duelu poprvé bodovali, přesto zůstávají v tabulce poslední o bod za Karvinou. Pražané počtvrté z posledních pěti kol nevyhráli a patří jim osmá příčka.

Fotbalisté Českých Budějovic udolali v souboji celků ze spodních pater tabulky Karvinou 1:0. Jedinou branku vstřelil v 87. minutě Musa Alli. Jihočeši zvítězili po třech kolech, doma získali devět z dosavadních 10 bodů a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo. Nováček z Karviné v druhém zápase po příchodu trenéra Juraje Jarábka na minulou výhru 5:2 nad Libercem nenavázal a klesl na předposlední pozici.

Ostrava jen remizovala doma s Pardubicemi 1:1. Východočeši vedli od 42. minuty po gólu Kryštofa Daňka z pokutového kopu, Baník krátce po změně stran srovnal díky Ewertonovi, přes velký nápor a řadu šancí už ale výsledek neotočil. Slezané ani v šestém domácím utkání ligové sezony neprohráli, poprvé po dvou kolech ale ztratili body a v tabulce jsou šestí. Pardubičtí počtvrté za sebou nezvítězili a patří jim 13. místo.

11. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Branky: 26. Chvátal, 63. Zmrzlý, 66. Pokorný, 89. Beneš. Rozhodčí: Klíma - Paták Dohnálek - Volek (video). ŽK: Fortelný - Karafiát, Suchý. ČK: 72. Karafiát. Diváci: 2939.

Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Ventúra, Breite (84. Dele) - Zorvan (84. Spáčil), Navrátil (76. Pospíšil), Sláma (60. Fortelný) - Zifčák (76. Fiala). Trenér: Jílek.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Kubista (46. Sakala), Matějovský (69. Mašek) - Kušej, Mareček (46. Ladra), Solomon (61. Jawo) - Pulkrab (73. Poulolo). Trenér: Kulič.

Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 87. Alli. Rozhodčí: Kvítek - Vlček, Vyhnanovský - Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Alli, Zápotočný (asistent trenéra) - Memič, Budínský. Diváci: 2249.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Suchan), Čermák - Šigut (90. Osmančík), Hellebrand (90. Havel), Alli (90.+3 Hubínek) - Skalák (61. Adediran). Trenér: Marek Nikl.

Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman - Moses (62. Traoré), Čavoš (80. Boháč) - Memič (72. Antovski), Bartl (46. Budínský), Iván - Akinyemi (62. Doležal). Trenér: Jarábek.

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 48. Cicilia, 56. Havlík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Pečenka - Zelinka (video). ŽK: Daníček, Kadlec - Hronek. ČK: 40. Šumulikoski (sportovní manažer) - 25. Mareček. Diváci: 4232.

Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (57. Hofmann), Kadlec, Doski - Valenta (73. Petržela), Trávník - Sinjavskij (88. Kim Sung-pin), Havlík, Juroška (57. Holzer) - Cicilia (73. Vecheta). Trenér: Svědík.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Knapík - Radosta (85. Bílek), Havelka (56. Vachoušek), Jukl, Beránek (85. Krsmanovič) - Hronek (46. Hora), Trubač (66. Křišťan) - Fila. Trenér: Frťala.

Bohemians Praha 1905 - FC Zlín 0:0

Rozhodčí: Černý - Caletka, Dobrovolný - Radina (video). ŽK: Jedlička, Hybš, Prekop, Beran - Didiba, Simerský, Rakovan. Diváci: 5412.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Vondra, Hybš - Dostál (68. Beran), Jánoš (68. Hrubý), Smrž, Kovařík - Prekop, Matoušek (76. Kozák) - Puškáč (76. Kadlec). Trenér: Veselý.

Zlín: Rakovan - Reiter, Simerský, Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) - Didiba (62. Bužek), Janetzký - Fantiš, Tkáč (90.+4 Slončík), Bartošák (62. Dramé) - Vukadinovič (90. Kovinič). Trenér: Vrba.

Baník Ostrava - FK Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 50. Ewerton - 42. Daněk z pen. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Podaný - Adámková (video). ŽK: Kubala, Lischka - Daněk, Kováč (trenér). Diváci: 9108.

Ostrava: Letáček - Ndefe (67. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (87. Fadairo), Boula (87. Kaloč), Rigo (67. Šín), Ewerton - Kubala - Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.

Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal (74. Donát) - Míšek (72. Matoušek), Daněk, Hlavatý (64. Tischler), Sychra (72. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.